Жителів Дніпропетровщини закликають сплатити за спожитий газ

Серед боржників є отримувачі субсидій: жителів Дніпропетровщини закликають сплатити за спожитий газ

Вже другий місяць триває опалювальний сезон. Зазвичай, саме у зимовий період зростають борги населення за спожитий газ. Станом на 15 грудня, борг клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» перевищив 626 мільйонів гривень.

Найгірші показники оплати за газ – у жителів великих міст. Наприклад, у Дніпрі споживачі заборгували 228 мільйонів гривень, у Кривому Розі – 115,5 млн, Павлограді – понад 18 млн, Кам’янському – більше 70 млн, Нікополі – понад 30 мільйонів, у Новомосковську – майже 30 млн.  А от у невеликих населених пунктах менше боргують за блакитне паливо: у селищі Апостолове – 6 мільйонів, у Солоному – 5,2 млн грн, у місті Першотравенськ – 4,3 млн грн.

«56% клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» мають борги за спожите блакитне паливо. Ситуація не повинна перерости у критичну, адже під загрозою може опинитися система стабільного газозабезпечення всього населення України. Споживачі мають розуміти – борги не зникнуть самі по собі. Незважаючи на карантин, обов’язок розраховуватися за використаний газ залишається. В іншому випадку, зі злісних неплатників кошти можуть бути стягнені в судовому порядку», – підкреслила директор ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» Юлія Кузьменко.

Серед боржників є й отримувачі державної допомоги. Майже 300 субсидіантів, які є клієнтами «Дніпропетровськгаз Збуту», не сплачують за блакитне паливо понад три місяці. Як відомо, з 2019 року субсидія монетизована, тобто громадяни отримують її в грошовій формі. Таким споживачам варто пам’ятати, що ці кошти призначені для розрахунку саме за комунальні послуги і їх потрібно сплачувати вчасно. Якщо ж несплата за спожите блакитне паливо стане системою, призначення субсидії на наступний період може опинитися під питанням.

Також нагадуємо, що сплачувати за газ можна не виходячи з дому. Для цього є декілька сервісів. Обирайте найбільш для вас зручний:

– Особистий кабінет на сайті 104.ua; – мобільний додаток 104 Mobile або 104 Mobile Light;

– чат-бот 7104ua у Viber.