Субота, 20 Липня, 2024
Соціальна політика

З 1 квітня в Україні збільшується розмір компенсацій роботодавцям

З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою.

Зокрема, підвищиться розмір компенсацій роботодавцям.
Так, розмір компенсації за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць – люди з інвалідністю, учасники бойових дій та ті, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років – становитиме 8 тис. грн. (1 мінімальна зарплата).
Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/…/kompensaciya-za…

Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років – в яких страховий стаж менше 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн. (50 відсотків мінімальної заробітної плати).
Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/…/kompensaciya-za…

Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або перебувають на обліку понад 6 місяців, підвищиться до 3520 грн (подвійний розмір мінімального страхового внеску).
Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/…/kompensaciya-za…

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн. (1 мінімальна зарплата).
Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/…/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo
Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО (https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-za-vpo) збільшиться до 16 тис. грн (2 мінімальні зарплати).
Збільшиться і розмір допомоги по частковому безробіттю і складатиме у розрахунку на одного працівника або ФОПа – до 4 тис. грн (50% мінімальної зарплати).
Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/…/dopomoga-po-chastkovomu….

Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах проєкту «Армія відновлення» також зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн. за місяць (1,5 мінімальні заробітні плати).