Громадський бюджет-2021-2022: розпочато голосування!

Вуличний простір, благоустрій зони активного сімейного відпочинку, облаштування мобільного кінозалу, встановлення контейнерів для збору скла і пластику, а також ємностей для макулатури, капітальний ремонт меморіального комплексу, створення публічного простору на базі закладу культури, придбання спортивного інвентарю для закладу освіти, створення вокально-інструментальної студії, створити сучасні умови орієнтування у селах (інформаційних вказівників).

Все це – теми Проектів, громадських ініціатив , які беруть участь у голосуванні в рамках програми “Громадський бюджет” Межівської селищної ради!

Дещо пізніше, ніж зазвичай, але все ж розпочинається голосування за проекти, подані по програмі громадського бюджету Межівської селищної ради. Програма передбачає фінансування саме тих ініціатив, які є важливими на думку громадян. Ці ініціативи матеріалізуються в написанні та реалізації соціальних проектів. На розгляд жителів громади цього року представлено  дев’ять таких проектів.

Проект Українського старостинського округу «Вуличний простір GRREN HUB» передбачає створення відкритого вуличного простору для громадських активностей. Публічний простір має стати місцем для відпочинку, розваг, мінілекцій, воркшопів, майстер-класів. Ним може скористатись кожен охочий, а також активні та ініціативні люди для проведення вуличних подій чи заходів. Вуличний простір буде доступний для батьків із дітьми.

Новогригорівський округ представив проект «Благоустрій зони активного сімейного відпочинку в с. Водолазьке». Він передбачає додаткове облаштування створеної минулого року зони активного сімейного відпочинку пішохідною доріжкою, альтанкою, колонкою з ручною подачею води. А найголовніше – забезпечити безпеку дітей та встановити паркан, який буде відділяти дитячий та спортивний майданчики від дороги.

Райпільський округ на конкурсі проектів представлений двома проектами з Новопідгородного.

«Кіно «3-в-1»: облаштування мобільного кінозалу в Новопідгороднянській філії №6 КЗ «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради». Кінопокази дуже популярні як вид дозвіллєвих розваг. Обладнання для кіносеансів має бути мобільним, оскільки зала сільського клубу використовується і для інших потреб. У теплу пору року кінопокази проходитимуть простонеба.. Найпростіший варіант кінозалу – проектор, екран, складні стільці – планується доповнити сферичним надувним кінотеатром. , де поряд з розважальними фільмами можуть демонструватися  освітні та пізнавальні програми. 

Проект «Сміття сортуємо – довкілля зберігаємо» передбачає встановлення контейнерів для збору скла і пластику, а також ємностей для макулатури у Новопідгородному. Зібрана сировина буде здаватися окремо, а не вивозитися на сміттєзвалище. Таким чином, зменшиться забруднення навколишнього середовища в масштабах села, підвищиться рівень комфортних умов для мешканців.  Якщо результати проекту масштабувати в громаді в цілому, зменшиться навантаження на сміттєвий полігон біля с. Вознесенське, підвищиться інвестиційна і туристична привабливість територій населених пунктів Межівської ТГ.

Демуринський старостинський округ теж подав на голосування два проекти.

«Криниця пам’яті» передбачає капітальний ремонт меморіального комплексу, що включає Братську могилу з похованням одинадцяти воїнів, які загинули при обороні села Василівка у 1941-1943 рр та Пам’ятний знак, на якому увічнено імена воїнів-земляків, що загинули на фронтах Другої Світової. Зараз споруда знаходиться в аварійному стані, негативно впливає на патріотичне виховання молодого покоління та несе неповагу до жителів села, які є свідками тих трагічних подій.

Проект Володимирівської бібліотеки «Сучасна бібліотека – відкритий публічний простір» направлений на оновлення закладу культури шляхом створення простору, де кожен зможе задовольнити власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та реалізувати ідеї. Це буде місце зустрічі для всіх верств громади, можливість організовувати різноманітні програми дозвілля. Проект розрахований на людей, які мають спільні інтереси: популяризацію активного дозвілля, об’єднання однодумців різних вікових категорій. Простір буде доступним для дітей та молоді.  

Метою реалізації проекту «Здорові! Спортивні! Позитивні!» Веселівського ліцею є закупівля спортивного інвентарю, що дасть можливість забезпечити належні умови для занять спортом на уроках фізичної культури та в позаурочний час. Допоможе розширити охоплення жителів села в секціях та заняттях спортом. Під час занять будуть враховуватись потреби, запити, ціннісні орієнтації молоді, котрі сприятимуть піднесенню культури особистості, розвитку її активно-творчих інтересів. До занять будуть залучені молодь і жителі села.

Результатом реалізації проекту «Творча Межівщина: Музична культура у просторі студії «MusikLand» стане створення вокально-інструментальної студії на базі Центру культури та дозвілля. Це активізує розвиток творчого потенціалу мешканців нашого краю, оскільки в студії можна буде отримати допомогу в оволодінні музичними інструментами, створенні музичних колективів, вокально-інструментальних ансамблів, різнопланових сучасних напрямків. 

До складу Преображенського старостинського округу входить три населених пункти: Всесвятське, Преображенка та Новотроїцьке, які жодними вказівниками не зазначені, також вулиці в населених пунктах громади не позначені дорожніми знаками, що створює незручності для жителів громади, гостей, екстрених служб. Проект  «Встановлення вуличних інформаційних вказівників напрямків по Преображенському старостинському округу» дасть можливість створити сучасні умови орієнтування у селах, дозволить повноцінно розвивати інфраструктуру Преображенки та сіл старостинського округу. Встановлення вказівників полегшить орієнтування автомобілістів та пішоходів внаслідок перейменування вулиць.

Отож, голосуймо і реалізуймо свої бажання!

Джерело: Офіційний сайт Межівської селищної ради.