П’ятниця, 19 Липня, 2024
UncategorizedЖиття громадиЛюди твої, МежівщиноПро головне

У Межівській громаді на Дніпропетровщині здавали кров пораненим бійцям

Автор Євген Травневий

7 вересня до Межової завітала  бригада обласної станції переливання крові (Банк крові). Протягом дня донорську кров здали понад 60 бажаючих.  Кров буде розподілена між  медичними закладами обласного центру, де надають допомогу нашим захисникам.

Новини Укрнет.

…Останні місяці, здача крові,  без перебільшення, сприймається земляками, як  підтримка і єднання у прагненні допомогти фронту і нашим захисникам.

У черзі на здачу крові десятки людей, серед них багато межівчан, жителів громади: працівники селищної ради, вчителі, самі медики, наші захисники.

– Ми знаємо, що зараз велика потреба, а тому, без вагань, погоджуємося. – говорять земляки.

“Кілька разів на рік ми плануємо такі заходи, у нас є графік з обласною станцією переливання крові, яка виїздить зі своїми матеріалами, а ми ж у свою чергу надаємо базу, тобто  місця для розташування, медичний  персонал, запрошуємо людей. – відзначає головний директор Центральної лікарні Анатолій Петрович Сергієнко.

Зустрічаємо багато знайомих – це наші земляки, донори зі стажем, у яких більше 40 , а у декого і понад 100 кровоздач!

Олександр Іванович – працівник сільгосппідприємства, який здає кров вже 44 роки. Сьогодні йому 62 і він з гордістю демонструє нам книжечку  «Почесний донор України».

24 роки – донорський стаж Леоніда, теж  працівника сільського господарства. Ми постійно зустрічаємо його на кровоздачі. Він завжди в гарному настрої і охоче підіймає великий палець догори, мовляв : «Усе в порядку!».

Або веселий чоловік – Сергій Васильович, який не пам’ятає скільки років, але запевняє, що здає кров усе життя.

Серед донорів багато жінок, як наприклад, медпрацівник лабораторії первинки – Яна, або Наталя з с. Антонівське, яка тримає в руках картку активного донора, чи  Світлана зі Славного, яка почала здавати кров від початку війни.

Здають кров і Межівський селищний голова Володимир Зражевський та директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради Юлія Скочко.

«Сьогодні кожен на своєму фронті. Усі, хто прийшов сьогодні – наш надійний тил! Вони продовжують потужний волонтерський донорський рух Межівщини. Не втомлююся дякувати їм щоразу! Разом ми  продовжуємо допомагати нашим захисникам, – відзначив очільник Межівської громади.

“Свого часу була ситуація при пораненні, коли на операційному столі донорську кров вливали мені. Це врятувало мені життя. Після таких ситуацій розумієш, що і твоя кров врятує чиєсь життя. Дізналися, що тут буде день здачі донорської крові для поранених, то звичайно, ми не могли не долучитися до цього”, – говорить один із захисників.

Як розповіли нам медики, донором може бути повнолітня людина, яка не має протипоказань та важить понад 50 кілограмів. Брати кров та її компоненти дозволяється, якщо це не нашкодить здоров’ю донора.

“Прямим протипоказанням до донорства є група інвалідності. Якщо людина приймає якісь ліки та якщо у людини за останні пів року були травми або операції. Щоб людина не хворіла на цукровий діабет, Боткіна “, – відзначають представники обласної  станції переливання крові.

За період повномасштабної війни це вже не перша кровоздача у Межівській громаді. Налагоджено тісну співпрацю із обласною станцією переливання крові, організовується транспорт для  донорів.

Тому ніщо не зупиняє громаду продовжувати допомагати нашим захисникам, нашим мужнім воїнам!