Субота, 20 Липня, 2024
Важливо!Оголошення

У Межівській громаді нагадують про відповідальність за пошкодження пам’яток археології – курганів та курганних могильників

Відділ культури Межівської селищної ради інформує, що на території Межівської селищної територіальної громади налічується 145 археологічних об’єктів – курганів, із них 51 поодиноких курганів та 94 кургани, що входять до складу 32 курганних могильників.

“Окремо наголошуємо, що дані археологічні об’єкти розташовані на території Межівської селищної територіальної громади занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 15.09.2023 року № 507 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».
Відповідно до статті 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» інформуємо, що всі пам’ятки археології є державною власністю.
Звертаємо увагу на те, що за пошкодження пам’яток археології передбачено покарання відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» (ст. 43, 44), Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 92 ) та Кримінального кодексу України (ст. 298).
Майже всі пам’ятки археології, що знаходяться на території Межівської громади, розміщуються на землях сільськогосподарського призначення. З метою забезпечення охорони пам’яток археології звертаємося до користувачів земельних ділянок, на яких вони знаходяться, з проханням недопущення пошкодження курганів, курганних могильників та їх охоронних зон при проведенні сільськогосподарських робіт.
Інформацію щодо курганів, наявних на території Межівської селищної територіальної громади, можна уточнити у відділі культури Межівської селищної ради.

Користувачів земельних ділянок прохаємо повідомити відділ культури Межівської селищної ради щодо руйнувань пам’яток археології (курганів) внаслідок військових дій (за наявності)”.