Чим живе громада в умовах війни?

Наповнення бюджету, своєчасність сплати податків, благоустрій…
Про це і не тільки говорили під час розширеної оперативної онлайн-наради при Межівському селищному голові Володимиру Зражевському.

Треба відзначити, що за останні місяці – це перша нарада у Межівській СТГ саме у розширеному форматі. Тобто, за участі не тільки представників виконавчого комітету ради, а й керівників структурних підрозділів, відділів, служб та управлінь, а також запрошених, зокрема представників Державної податкової служби.

В Україні – війна. Бойові дії проходять сьогодні поруч з нами на території Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської областей. Але Межівщина продовжує триматись і працювати на перемогу. Ми приймаємо внутрішньо переміщених осіб, функціонують центри гуманітарної допомоги, кожного дня проводиться колосальний об’єм соціальної роботи.

Але не треба забувати наріжні камені функціонування громади, те, за рахунок чого, власне, і функціонує соціальна сфера.

Насамперед, мова йде про фінансову складову.

У цьому контексті на нараді говорили про надходження податків та зборів до бюджету селищної територіальної громади; результати роботи по декларуванню доходів громадянами, які обробляли земельні частки (паї) самостійно в 2021 році в розрізі старостинських округів.

На цьому питанні, до речі, було поставлено особливий акцент. Зокрема, звертаючись до платників податків, селищний голова відзначив, що треба бути патріотами і в цьому принциповому аспекті.

«Ми добре знаємо, якою проблемою у нас завжди була сплата податку на доходи фізичних осіб  тими, хто обробляє землю одноосібно. На жаль, ці проблеми залишаються і сьогодні.

Звертаючись до одноосібників – закликаю всіх вчасно сплатити податки. Давайте разом працювати на обороноздатність нашої держави.

Одноосібники, до яких я звертаюсь насамперед, чудово знають, про які старостинські округи йде мова. Давайте будемо патріотами до кінця!».

Більш детально учасники наради зупинились на змінах в податковому законодавстві, які впливають на надходження доходів до селищного бюджету, прогнозні втрати селищного бюджету та шляхи його наповнення.

Доповідали та брали активну участь в обговоренні згаданих питань начальник фінансового відділу Наталія Ключик, завідувач сектору доходів та видатків бюджету Тетяна Зіненко, начальник Межівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Людмила Дудко, представник Павлоградської державної податкової інспекції ГУДПС у Дніпропетровській області Наталія Жуковіна.