УВАГА! ОЗНАЙОМИТИСЬ ВСІМ! РАКЕТИ НАЧИНЕНІ КАСЕТНИМИ БОЄПРИПАСАМИ!

Останні дні жителі Межівської та сусідніх громад чують, як спрацьовує система протиповітряної оборони.

Як повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура, 26 та 27 квітня  військові української протиповітряної оборони на Дніпропетровщині перехопили та збили дві російські ракети комплексу “Точка-У” із забороненими касетними боєприпасами.

Поранених та загиблих серед цивільного населення немає, об’єкти цивільної інфраструктури не постраждали.

На сьогодні здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Однак ми ще раз і ще раз закликаємо мешканців Межівщини залишатися в укриттях під час повітряної тривоги та дотримуватися правил безпеки під час вибухів!

УВАГА! КАСЕТНІ БОЄПРИПАСИ!

З початку збройної агресії на території області групами піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області здійснено 63 виїзди під час яких знищено 1562 одиниці  боєприпасів.

Більшість знахідок у Криворізькому та Синельниківському районах.

Це елементи заборонених касетних ракет. Ними ворог обстрілював райони Дніпропетровщини – повідомляє Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Наразі піротехніки ДСНС продовжують проводити роботи з розмінуванння на території Дніпропетровщини, Синельниківщини та громад колишнього Межівського району. 

Варто нагадати , що підозрілі предмети ні в якому разі не можна чіпати!

Вони є небезпечними, адже можуть здетонувати у будь-який час !

Якщо побачили невідому знахідку, повідомляйте рятувальників! 

за номером 101 або поліцейських – 102!

Для інформації: у 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції було досягнута угода про заборону використання касетних бомб. Дипломати більш ніж зі 100 країн — учасниць конференції домовилися про проект угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів.

Згідно з угодою всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.

Касетні заряди – це здебільшого невеликі сріблясті циліндри різного розміру!

Деякі з них одразу не вибухають, а можуть спрацювати протягом 40 та навіть 50 годин.

Побачили – не чіпайте в жодному разі!

Вони оснащені чутливими механізмами спрацьовування.

Не слід робити самостійно жодних маніпуляцій із знахідками або підозрілими предметами!

Також ще раз і ще раз закликаємо жителів та гостей  Межівщини не нехтувати сигналами повітряної тривоги та, по-можливості, миттєво реагувати на вибухи поруч:

  • Якщо ви почули вибух, то  важливо швидше лягти на землю, це знизить ризики влучення уламків від ракет чи  снарядів.

  • Потім огляньтеся – ховатися слід у якомусь виступі, канаві, заглибленні в землі – постарайтеся відшукати таке місце і сховатися там.

  • Добігши до укриття, лягайте, руками обхопіть голову, закрийте вуха, відкрийте рот – це допоможе уникнути контузії, якщо близько розірветься боєприпас.

  • Намагайтеся не піддаватися паніці, як би складно не було.