Інформує прокуратура. За незаконну порубку дерев – кримінальна відповідальність

Вироком Межівського районного суду засуджено мешканця району за незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду.

Так, у березні 2020 року місцевий житель вирішив здійснити незаконну порубку дерев у захисному лісонасадженні біля с. Богданівка. Реалізуючи свій незаконний умисел, не маючи спеціального дозволу, за допомогою бензопили «Дніпро-М» він вирішив спиляти живі дерева ясенів. Під час цієї незаконної діяльності його затримали працівники охорони на залізниці.

НАГАДУЄМО: дії, так званих, «чорних лісорубів» кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України як «незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду».

Відповідальність за вказаний злочин передбачає штраф від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Межівський відділ Синельниківської місцевої прокуратури