Межівщина на карантині: заборони та обмеження, новини, важлива інформація…

Розпочинається п’ятий тиждень карантину.
Якщо бути зовсім точним – сьогодні, коли читачі тримають у руках 14-й номер газети, маємо вже 31-й день, як Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами від 2 квітня 2020 р. №255) з 12 березня 2020 р. на всій території України впроваджено карантинні заходи.
Як пройшов черговий тиждень карантину у державі, зокрема і на Межівщині?

Зупинимося на головних подіях та заходах, а також зробимо невеликий аналіз низки законодавчих актів, які пов’язані з карантинними обмеженнями та вступили в дію останніми днями.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 10 квітня в Україні 2 203 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав. За добу було зафіксовано 311 нових випадків.

Зокрема на Дніпропетровщині маємо 52 підтверджених випадки захворювання на коронавірус, жодного летального, четверо хворих одужали.

На Межівщині станом на ранок 10 квітня випадків захворювання на COVID-19 не зафіксовано.

Далі мова піде про карантинні обмеження, ситуацію із захворюванням на коронавірус у сусідньому Першотравенську та ключові тези щодо святкових релігійних дат, які наближаються…

Перед Законом всі рівні…

Отже, починаючи з 6 квітня 2020 р., змінами до згаданої Постанови КМУ №211 на час карантину (щонайменше до 24 квітня)

ЗАБОРОНЕНО:

  • перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;
  • переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;
  • виходити на вулицю без документів, що посвідчують особу;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;
  • відвідування закладів освіти її здобувачами;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків і т.д.

Особливий резонанс викликали прийняті норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років.

ВАЖЛИВО! До самоізоляції зобов’язали не лише тих, хто захворів на коронавірус чи контактував із хворим, або тих, хто повернувся з-за кордону, а й усіх осіб старше 60 років (за винятком тих, хто працює на об’єктах критичної інфраструктури або стримують поширення COVID-19).

Разом з тим, особам, які потребують самоізоляції (крім осіб, хворих на COVID-19) та заявили про неможливість забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху. Також дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.

…У зв’язку з цим хочеться ще раз нагадати, що за порушення правил карантину передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 34 000 грн), на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 – 170 000 грн).

Йдемо далі. Вже 8 квітня урядовці уточнили категорії людей за 60 років, які не підпадають під обсервацію: державні службовці, депутати всіх рівнів, міські голови, судді тощо; військові та працівники ЗСУ, інші військові та правоохоронці; особи, що працюють на протидію поширенню коронавірусу; особи, які забезпечують діяльність підприємств, організацій та установ.

Протягом тижня було внесено ще ряд змін щодо карантинних обмежень, зокрема і в частині їх послаблення. Тож під час карантину (з 9 квітня) можна працювати: об’єктам поштової діяльності і кур’єрським службам; будівельникам; об’єктам зі збирання та заготівлі відходів; хімчисткам.

При цьому Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на тому, що більш конкретно про пом’якшення умов карантину можна вести мову тільки з початку травня:

– Якщо буде зафіксовано динаміку зменшення захворюваності, то лише в травні ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів. Це точно не буде зроблено від 14 квітня, як було розповсюджено в деяких фейкових інформаціях, яка розійшлася по інформаційних каналах в Україні. Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який був запроваджений і буде проводитися до встановленого 24 квітня і, можливо, скоріш за все, буде продовжений до початку травня. У травні, за умов позитивної динаміки, ми запустимо економіку України за визначеним планом.

Межівщина на карантині…

Як ми вже відзначили, на ранок 10 квітня на території району не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус.

На тижні відбулося кілька засідань комісій ТЕБ та НС при райдержадміністрації та Межівській селищній раді. Питання запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, вже традиційно розглядалось, як головне. Особлива увага приділялася питанню встановлення спостереження та медичного нагляду за особами, які відвідували іноземні країни (заробітчани, туристи), а також контролю за дотриманням ними вимог режиму самоізоляції.

За оперативною інформацією, станом на 10 квітня у районі під наглядом на самоізоляції залишаються 52 особи, які повернулися із-за кордону; 46 – після завершення терміну карантину зняті з обліку.

У рамках благодійної акції Національною мережею продуктових магазинів АТБ за підтримки Міністерства соціальної політики України, обласної та районної адміністрацій, селищної, сільських рад 277 жителів району, старші 80 років, з числа одиноких осіб, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду й обслуговуються Центром соціальних послуг, вже отримують продуктові набори.

Останніми днями суттєво стабілізувалася ситуація в аптечній мережі. Сьогодні в аптеках селища (хоч і не у всіх) та інших торгових точках можна придбати маски (одноразового і багаторазового використання), респіратори, а також антисептики та дезінфікуючі засоби, в т.ч. спирт для самостійного їх виготовлення. Детальніше про ситуацію читайте в статті “Аптечний дефіцит: міф чи реальність? Моніторимо аптеки Межової…”.

Стабільно, в режимі підвищеної готовності продовжують працювати медичні установи Межівської селищної ради. На цьому тижні почав функціонувати пропускний пункт біля головного входу на їх територію, проводиться вимірювання температури у пацієнтів.

 

Комунальними підприємствами МСР «Комунсервіс» і «Комфорт» здійснюється дезінфекція центральних вулиць Межової, громадських місць, під’їздів багатоквартирних будинків.

Наші сусіди…

Тепер коротко про ситуацію у наших сусідів – Петропавлівському районі, а насамперед м. Першотравенськ, де спалах коронавірусу викликав справжній резонанс, який зачепив і Межівщину. Мається на увазі саме резонанс… Адже за інформацією, зокрема і обласної ради, джерелом поширення коронавірусу в місті вважають масштабне зібрання однієї з релігійних організацій.

Тобто жителів Межівського району у ці дні абсолютно справедливо хвилює ймовірність участі у цих заходах наших земляків – мешканців населених пунктів Межівщини.

Як повідомив на останньому засіданні районної комісії ТЕБ та НС начальник сектору превенції Межівського відділення поліції підполковник Тихонов Д.В., попри численні чутки, за оперативною інформацією, зібраною з різних джерел станом на 10 квітня, жителі Межівського району не брали участь у згаданому релігійному заході. Дмитро Вікторович також підкреслив, що відділення поліції продовжує ретельно вивчати інформацію, відстежувати контакти, аби максимально убезпечити жителів району від імовірного інфікування.

Тим часом за інформацією офіційного сайту Першотравенської міськради на ранок 10 квітня у місті зафіксовано 26 підтверджених фактів зараження коронавірусною інфекцією. Наразі вживаються всі можливі заходи щодо попередження розповсюдження хвороби: обмежено в’їзд до міста та виїзд з нього, посилено блокпости медичними бригадами, продовжується тестування контактних осіб, міська лікарня забезпечена дезінфікуючими та захисними засобами тощо.

Також перший випадок COVID-19 підтверджений у Петропавлівці.

По фактах – все… Але ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації та інформувати наших читачів.

Проявімо любов до ближнього…

…Міністерство охорони здоров’я України очікує, що пік поширення COVID-19 в країні настане 14-15 квітня. Крім того, у міністерстві зазначають, що в Україні епідемія коронавірусу почалася на місяць пізніше, ніж в інших країнах, тому, за словами МОЗ, «розслаблятися» ще зарано.

Також повідомляється, що найближчим часом не очікується ніякого послаблення карантинних заходів. «Уряд не планує достроково послаблювати карантинні заходи. Для своєї безпеки та безпеки рідних українці поки що мають залишатись удома», – наголошується в повідомленні.

Ця інформація особливо актуальна напередодні Великодніх свят, які розпочнуться вже цього тижня – з Вербної неділі.

Тобто, кожен з нас повинен усвідомити головне – небезпечна хвороба поки що лише набирає обертів в Україні! І ми не повинні дати їй зайвого шансу!

Вже сьогодні зрозуміло, що одні з найважливіших релігійних свят року відбудуться в умовах обмежень і застережень. Цей факт треба прийняти!

Сьогодні керівництво держави та правоохоронні органи проводять роботу з представниками всіх церков України, аби визначити формат проведення Богослужінь, особливо під час головного християнського Свята – Великодня. Планується трансляція Богослужінь для парафіян у режимі онлайн.

У своєму зверненні Президент країни Володимир Зеленський з цього приводу відзначив, цитуємо:

«Окремо зупинюся на святкуванні Великодня. Уже цієї неділі Пасху відзначатимуть християни західного обряду. Ми опинились у ситуації, коли мусимо змінювати свої традиції заради здоров’я та життя. Зі свого боку ми зробимо все, аби забезпечити трансляцію богослужінь на телевізійних каналах.
А вас я прошу згадати Божу заповідь про любов до ближнього. У часи коронавірусу найкращий прояв такої любові – це не створювати небезпеку для здоров’я й життя ближнього…».

* * *

Звертаючись сьогодні до земляків, хотілося б закликати проявити у ці дні поміркованість навіть у хвилини найсвітліших, найблагородніших поривів, що притаманні глибоко віруючим людям!

Адже обмеження аж ніяк не применшують сенс свята Великодня і не заважають збагачуватися духовно, допомагати ближньому, підтримувати віру в щасливе і радісне майбутнє, а також дарувати позитивні емоції, вітаючи одне одного зі світлим святом Воскресіння по телефону чи онлайн! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Євген Хрипун,
головний редактор