П’ятниця, 19 Липня, 2024
Влада в діїЖиття громадиПро головне

На сесії селищної ради: візит голови РВА Світлани Назарчук, звіт прокуратури, мобілізація, безпека, зустріч з представниками громади, ключові фінансові рішення 

11 липня відбулася Двадцять п’ята сесія Межівської селищної ради VIII скликання.
Знакова та насичена сесія, у якій взяли участь голова Синельниківської РВА/РДА Світлана Назарчук, заступник голови Синельниківської РВА/РДА Василь Подлесний, заступник начальника Синельниківського районного управління поліції Олексій Мироненко, начальник відділу правового забезпечення РВА Віктор Маціюк, начальник 4-го відділення РТЦК та СП Володимир Рак, начальник Межівського відділення Першотравенської окружної прокуратури Ян Ларченко, начальник відділення поліції №2 (Межова) Олександр Ілющенко.

Відкриваючи засідання, Межівський селищний голова Володимир Зражевський подякував усім Захисникам та Захисницям, які сьогодні боронять державу від російських окупантів, а також тим, хто охороняє спокій мешканців громади, всім хто працює на місцях, тримає свій фронт, наближаючи перемогу: працівникам ДСНС, поліції, соціальної сфери, медикам, освітянам, сільгоспвиробникам та ін.

 

Депутати, гості та запрошені  вшанували хвилиною мовчання загиблих земляків, які віддали життя за свободу та незалежність України, також всіх жертв російського тероризму та геноциду проти українського народу.

Перша частина засідання – зустріч очільниці району Світлани Назарчук  з активом Межівської громади вийшла емоційною, конструктивною, відверто скажемо, корисною та цікавою і для депутатського корпусу, і для запрошених.
Обговорили багато болючих питань як загального характеру: стан доріг, облаштування укриттів, мобілізація та бронювання працівників аграрного сектору, так і ті що стосуються, власне, життя та проблем Межівської громади. Можливо, навіть саме вони і стали тим самим каталізатором візиту керівництва району та очільників правоохоронних органів на зустріч з депутатами та активом Межівської СТГ.

Це і робота Центральної лікарні, і компетенція та перспективи включення громади до переліку тих, що перебувають у зоні активних бойових дій (питання, яке піднімають земляки мало не кожного дня), і хід розслідування резонансної справи щодо трагічної загибелі 10-річного Захара Климарчука, за фактом якої порушено 2 кримінальні справи.
Участь у сесії взяли громадські активісти, зокрема Тетяна Кіяшко, мама загиблого хлопчика Олена Климарчук.

Відео з повним виступом з виступом очільниці Синельниківського району Світлани Назарчук та коментарями правоохоронних органів можна переглянути на ЮТУБ-каналі «Межівського меридіана».

Насамперед, голова Синельниківської РВА подякувала за витримку, стійкість та мужність всім жителям громади, а також виконавчому комітету та депутатському корпусу Межівської селищної ради за ту роботу, яка сьогодні наближає нашу Перемогу.

– На Синельниківщині  розпочався  збір врожаю, тож велика вдячність всім нашим сільгоспвиробникам, за те що тримають свій – продовольчий фронт. Це – стратегічне питання.

Україна протистоїть безжальному ворогу і в державі триває мобілізація. У зв’язку з цим  виникає багато питань щодо бронювання працівників насамперед  аграрного сектору. Звертайтеся, ми завжди готові допомогти…

У Синельниківському районі 19 громад і треба сказати, що саме у Межівській СТГ сьогодні зроблено  чимало: це і робота з ВПО, і координація гуманітарних вантажів, і розвиток інфраструктури та ін. Звичайно, є проблемні питання, непорозуміння, але для цього ми тут сьогодні…

Більш детально зупинилися на обговоренні включення Межівської громади до переліку тих, де проходять активні бойові дії  (питання від «Межівського меридіана»). Як пояснили голова РВА Світлана Назарчук та начальник відділу правового забезпечення РВА Віктор Маціюк, дане питання поза прямою компетенцією районної військової адміністрації, а тим більше, селищної ради. Цей досить складний процес регулюють Кабінет міністрів ( Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України) за погодженням з Міністерством оборони та обласними військовими адміністраціями.

Селищний голова у свою чергу підкреслив, що громада звернулася з проханням щодо внесення змін до відповідного переліку (Постанови 309).  Зі свого боку, присутні фахівці наголосили, що жителі громади, яка більше не входить до такого переліку – не втрачають  статусу внутрішньо-переміщеної особи, а припиняються лише соціальні виплати.

Окремо Світлана Григорівна зупинилася на стані доріг. Зайве говорити, що проблема надзвичайно болюча для нашого регіону і постійно піднімається перед керівництвом Дніпропетровщини та стоїть на особистому контролі голови Дніпро ОВА/ОДА Сергія Лисака. Якщо коротко: є плани щодо поточного ремонту доріг державного та обласного значення. Але війна, постійні терористичні акти ворога їх коригують…

Окремий акцент було поставлено і на безпекових питаннях – щодо стану укриттів громади, їх облаштування, дотримання всіх правил безпеки під час повітряних тривог.

– Не нехтуйте сиренами та повідомленнями, – наголосила Світлана Григорівна. – Бережіть себе, своїх рідних та близьких, насамперед дітей !

Говорили і про заходи з ліквідації спадщини тоталітарного комуністичного режиму, а саме: позбавлення тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, про перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів району.

Чергу денну засідання сесії відкривала  інформація Першотравенської окружної прокуратури щодо стану законності на території Межівської селищної ради, Новопавлівської сільської ради та Слов’янської сільської ради Синельниківського (Межівського) району за 6 місяців 2023 року. Інформував Ян Ларченко, начальник Межівського відділення Першотравенської окружної прокуратури.

У першу чергу Ян Іванович повідомив, що упродовж 6 місяців 2023 року ВП №2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області обліковано 122 кримінальних правопорушення, що на 63,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року – 45 кримінальних правопорушень.

За ступенем тяжкості облікованих кримінальних правопорушень відбулося збільшення на 64,4% кількості тяжких злочинів(з 16 у 2022 до 45 у 2023). На 28,6% відбулось збільшення особливо тяжких злочинів, вчинено протягом 6 місяців 2023 року – 7, за аналогічний період минулого року – 5 злочинів.

Аналіз структури злочинності свідчить, що основу облікованих правопорушень, які і раніше, складають злочини проти власності, їх питома вага від загальної кількості становить 42,4%  (52 злочини проти 11 за 6 місяців 2022 року).

Особливу увагу начальник відділення звернув на  зростання кількості крадіжок на 62,5% з 9 до 24, та вчинених шахрайств на 92,6% з 2 до 27, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року!

Протягом 6 місяців 2023  року на території згаданих громад вчинено 1 умисне вбивство та  1 кримінальне правопорушення за фактом спричинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Основну ж масу злочинів проти життя та здоров’я, як і у минулому році, складають умисні легкі тілесні ушкодження – 19.

При цьому, впродовж 6 місяців 2023 року кримінальні провадження за злочини проти волі, честі та гідності особи, а також проти статевої свободи та статевої недоторканості особи не вчинялися.

Загалом, впродовж 6 місяців 2023 року рівень розкриття злочинів становить 46,7%,  при середньообласному – 51,3%.

За цей же період  Першотравенською окружною прокуратурою заявлено 17 позовів в рамках загальної представницької діяльності на захист інтересів держави на загальну суму 75 млн. 471 тис. грн.

Депутати затвердили звіт щодо виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади за І півріччя 2023 року. Доповідала начальник фінансового відділу Межівської селищної ради Наталія Ключик. (Детальніше ознайомитись зі звітом можна у цьому номері газети).

Але, безумовно, головним за наповненням питанням черги денної стали  зміни до рішення Межівської селищної ради «Про бюджет на 2023 рік». Маємо чимало уточнень планових призначень на загальну суму понад 15 мільйонів гривень.

Це будівництво доріг (друга черга),  будівництво модульних укриттів у закладах освіти та дитячих садках,  початок капітального ремонту Межівської АЗПСМ (первинки), премії обдарованим дітям громади та їх наставникам,  фінансова підтримка поранених/ травмованих Захисників та Захисниць і членів їх родин та жителів громади, домогосподарства яких постраждали внаслідок обстрілів рашистськими окупантами.

Виокремимо ключові фінансові рішення звітної сесії:

– 3 млн. 500 тис. грн – поточний ремонт доріг (друга черга);

– 3 млн. 400 тис. грн – будівництво укриттів (модульних залізобетонних споруд) у Межівському ліцеї №2 та Межівському ясла-садочку «Сонечко» – по 1,7 млн кожний об’єкт;

– 3 млн. 800 тис. грн – капітальний ремонт будівлі Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (частково);

– 3 млн. 300 тис. грн – капітальний ремонт системи  опалення Межівського аграрного ліцею-інтернату;

– 200 тис. грн – матеріальна допомога Захисникам та Захисницям України: пораненим, травмованим або одному із членів їх сімей (по 5 тис. грн);

– 506 тис. грн – капітальний ремонт (енергозберігаючі заходи) Межівського ясла-садка «Сонечко»;

– 292 тис. грн – придбання пільгових лікарських засобів, матеріалів для осіб з інвалідністю, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання;

– 100 тис. грн – придбання металопластикових вікон та вхідних дверей для Центру культури та дозвілля;

– 382 тис. грн – на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ;

– 120 тис. грн – матеріали для проведення ремонтних робіт у дошкільних закладах освіти;

– 80 тис. грн – придбання матеріалів для проведення ремонтних робіт у будівлі Синельниківського РТЦК та СП;

– 66 тис. грн – у рамках заходів забезпечення громадського порядку та безпеки –  придбання та встановлення додаткових камер спостереження;

– 55 тис. грн – організація благоустрою населених пунктів: придбання роторної косарки для мінітрактора;

– 48 тис. грноблаштування укриття  у селищі. Межова за адресою, Грушевського 4;

– 42,6 тис. грн підготовка до опалювального сезону Центральної лікарні МСР;

– 19, 5 тис. грн премії випускникам 11 класів, які отримали найвищі результати за участь в ЗНО у форматі НМТ;

– 21, 25 тис. грннагородження лауреатів творчих конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів І ступеня та ін.;

– 21 тис. грн – інвентаризація зелених насаджень у Центральному парку смт Межова та ін.

Вже у ході сесії, за ініціативи  голови селищної ради та відповідно до звернення відділу соціального  захисту, було внесено пропозицію щодо виділення додаткового фінансового ресурсу на матеріальну допомогу жителям громади,  постраждалим внаслідок обстрілу російськими терористами у сумі  190 тис. грн. Компенсації будуть виплачені, відповідно до складених актів про пошкодження.
Більш детально про фінансові рішення  «ММ»  розповість у окремих публікаціях по мірі освоєння коштів та відповідних коментарів від головних розпорядників та фахівців. Наприклад, на які дороги безпосередньо виділяються 3,5 млн. грн другої черги? Що включатиме в себе капітальний ремонт будівлі АЗПСМ ? і т . д.

Загалом, під час сесії було розглянуто 48 питань черги денної, участь у ній взяли 20 депутатів з 26.


Є нові обличчя – депутати, які зайшли до складу замість тих, що вибули, а також… одразу дві задоволених депутатських заяви про складення повноважень.

Так, було оголошено про початок повноважень депутата Межівської селищної ради VІІІ скликання в єдиному багатомандатному виборчому окрузі Філіпової Валентини – наступного за черговістю кандидата у депутати в єдиному виборчому списку кандидатів від місцевого осередку Дніпропетровської регіональної організації політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ».

Разом з тим, достроково припинено повноваження депутатів Межівської селищної ради: Потуги Таміли та Сачури Олени – за власним бажанням.


Репортаж підготував Євген Травневий.