Прийдешня зима обіцяє бути непростою. У Синельниківській РВА обговорили питання підготовки до опалювального сезону

Під час засідання штабу з підготовки до опалювального сезону, який відбувся цієї середи під головуванням голови районної військової адміністрації Світлани Назарчук, обговорили ключові аспекти успішного старту і сталого проходження опалювального періоду в районі. До участі запросили енергетиків, газовиків. Долучилися і спеціалісти відповідних служб РВА.

«Прийдешня зима обіцяє бути непростою, тож маємо готуватися уже зараз, прорахувати різні варіанти розвитку подій, бо  ворог може знову вдатися до атак по нашим енергетичним об’єктам», – наголосила Світлана Назарчук.

Представники енергетичної сфери нагадали про Правила охорони електричних мереж, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1455. Документ регулює мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, дерев та інших зелених насаджень. Дотримання норм, визначених у документі, значно спростить роботу нашим енергетикам. Дані правила зокрема передбачають, що охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі – у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі:

– 2 метри – до 1 кВ;

– 10 метрів – 3-20 кВ;

– 15 метрів – 35 кВ;

– 20 метрів – 110 кВ;

– 25 метрів – 150 кВ, 220 кВ;

– 30 метрів – 330 кВ, 400 кВ, 500 кВ;

– 40 метрів – 750 кВ.

Під час підготовки до опалювального сезону особлива увага приділяється об’єктам критичної інфраструктури району. Вони мають бути повністю забезпечені автономними джерелами електропостачання. До того ж, має бути достатня кількість  запасів пального для генераторів.