Публічні громадські обговорення проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади

6 серпня 2021 року у залі засідань Межівської селищної ради, за круглим столом, проведено публічні громадські обговорення проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади.

До обговорення долучилися члени робочої групи з опрацювання проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади, представники громадських організацій Межівської селищної територіальної громади «Від серця до серця», «Крок у світ», «Єднання поколінь», «Жінки за майбутнє», «Наділ», представники Межівського відокремленого підрозділу організації ветеранів України Межівської ОТГ, Межівської територіальної організації профспілки працівників освіти і науки України, районного об’єднання громадян «Спілка підприємців» та громадські активісти.

Секретар Робочої групи з опрацювання проєкту Статуту Межівської СТГ Валентина ТРОЯНОВСЬКА розповіла про етапи підготовки документу про Статут громади, його структуру. Доповідачка відмітила, що метою затвердження Статуту є упорядкування взаємовідносин влади й громади, налагодження соціального діалогу, утворення механізму взаємодії органів місцевого самоврядування та жителів громади. Наявність такого документа демонструє зрілість територіальної громади, причетність і відповідальність кожного жителя за її розвиток. В умовах реформи місцевого самоврядування й децентралізації, затвердження Статуту набуває все більшої актуальності.

Заступник голови Робочої групи, керуючий справами виконавчого комітету Межівської селищної ради Любов ВАСИЛЕНКО у своєму виступі зокрема зазначила, що в умовах децентралізації важливим чинником є залучення інвестицій на територію громади. Громада не є інвестиційно привабливою, якщо вона не має власного Статуту. Всі процеси, які пов’язані з інвестуванням, передбачають проведення громадських обговорень тих чи інших питань, які мають значення для громади, а саме Статут визначає їх механізм.

Текст проєкту Статуту Межівської СТГ протягом строку обговорення було розміщено на офіційному сайті Межівської селищної територіальної громади та створена онлайн-форма з можливістю публікації пропозицій (зауважень) жителів Межівської СТГ, охочих долучитися до громадського обговорення.

Представники громадських організацій та громадські активісти висловили ряд пропозицій щодо внесення змін і доповнень до проєкту Статуту, які підлягають розгляду на засіданні Робочої групи.

Впевнені в тому, що Статут громади є документом, який сприяє розвитку громади.

Джерело: офіційний сайт Межівської селищної ради