“Крокус-ХАБ” запрошує

24 грудня громадська організація «Крок у світ» презентувала новостворений молодіжний простір (точніше, його частину). Таким чином завершилася реалізація проекту громадського бюджету «Згуртування громади через нові соціальні практики дозвілля та заходи неформальної освіти шляхом облаштування громадського простору».

На відкритті молодіжного простору були присутні люди, які певним чином дотичні до його створення і подальшого функціонування. Це представники місцевого самоврядування, керівники установ та закладів громади, депутати селищної ради, члени ГО «Крок у світ». Гостей заходу на вході зустрічали господарі молодіжного простору – команда «крокусів» (як їх називають у народі). У ході короткої екскурсії вони розповіли, які локації будуть створені у кожній кімнаті. Присутні оглянули майже готову кухню, обладнаний за всіма вимогами санвузол. У майбутньому робота буде направлена на облаштування території для ігор, ресурсної кімнати для учасників АТО. Цілий блок відведено для тренінгової діяльності, також заплановано створення соляної кімнати.

Ведучі заходу розповіли, що діяльність організації «Крок у світ» розпочалася майже три роки тому. Члени ГО ініціюють та проводять різноманітні тренінги, беруть участь у проектах, акціях – роблять своє життя цікавим та активним.

Ідея створення молодіжного ХАБу зародилася на форумі «Наше місце». Тоді члени зібрання говорили про відсутність місць для устрічей, розвитку і просто для відпочинку. Ідею підхопив селищний голова Володимир Зражевський і пообіцяв сприяти її реалізації. Активісти ГО «Крок у світ» почали писати проекти для залучення коштів на створення молодіжного ХАБу. І от цього року вже змогли облаштувати найбільшу кімнату простору. Ремонтні роботи проводились у рамках всеукраїнського проекту БУР (Будуємо Україну разом). Митці з громадської організації «Арт-МОСТ» (м. Дніпро) та місцева художниця Аделаіда Іщенко реставрували настінний малюнок і осучаснили його, додавши нові елементи. Меблі закупили за кошти громадського бюджету. Облаштовувати простір допомагали КП «Комфорт» (керівник Олександр Лучко) та підприємець Олег Дубина.

Вітаючи присутніх із відкриттям молодіжного простору, голова громади, зокрема, сказав:

– Ми довго до цього йшли. Болісно сприймається те, що молодь не бачить себе у суспільстві, не знаходить себе в житті, втрачає надію на майбутнє. Прикладом для мене став досвід європейських країн, зокрема, Данії та Швеції. Там я бачив подібні громадські простори, де люди, буквально, живуть, де такий простір – це не просто стіни приміщення. Важливе наповнення – життя, ідея, енергетика. Для них домівка – це лише місце, де люди ночують.

І тоді я зрозумів, чому вони такі відкриті, такі оптимісти. Вони спілкуються, діляться своїми ідеями, проблемами, разом їх вирішують. Тому на молодіжному форумі я надихнувся ідеєю створення ХАБу. І найголовніше зараз – дати йому відповідне наповнення. Зробити так, щоб наша молодь могла тут вирішувати найрізноманітніші питання, щоб це був і розвивальний центр, і бізнес-інкубатор.

Однозначно, «Крокус-ХАБ» – це не просто чергове приміщення, де проведено ремонтні роботи. Це набагато більше і глибше.

Продовженням заходу стала важлива командна робота. Гості об’єднувалися в групи, де створювали модель громади, визначали умови життєздатності своїх ідей і проектів, знаходили шляхи і засоби подальшого розвитку громадського простору – «Крокус-ХАБу». На завершення – фотосесія. Враження залишилися тільки позитивні, нові ідеї були озвучені молоддю одразу ж після закінчення заходу. Перше, що запропоновано – спільний кінопоказ. І доки газета готувалася до друку – він уже відбувся!

Тож є надія, що подальша діяльність молодіжного простору відбуватиметься цікаво, динамічно і результативно.