На оперативній нараді: Робота закладів освіти у надскладних умовах воєнного стану …

Робота закладів освіти у надскладних умовах воєнного стану, робота з внутрішньо переміщеними особами та ін… Про це, зокрема, говорили на останній оперативній нараді при Межівському селищному голові.

Отже,  навчальний рік у школах Межівської громади добігає кінця…

1 червня у закладах освіти відбудуться останні дзвоники он-лайн – час підбити певні підсумки, окреслити плани…

Тому головним за наповненням та проблематикою питанням наради,  сміливо можна назвати саме роботу закладів освіти Межівської громади за підсумками 2021-2022 навчального року та плани на рік –  наступний.

Доповідала начальник відділу освіти. Молоді та спорту селищної ради.

З огляду на об’ємність та  багатомодульність  –  питання було розбито на кілька блоків таких, як:

– Основні напрямки роботи відділу освіти, молоді та спорту селищної ради та освітніх закладів громади

– Організація освітнього процесу ,

– Участь у грантових програмах, заключення договорів міжмуніципального співробітництва з сусідніми громами,

– Підтримка молодіжної політики,

– Робота з батьками щодо подальшого навчання дітей в 11-12 класах,

–  Вступу випускників до вищих начальних закладів і т. д., перспективи та проблемні питання;

–  Моніторинг наявної мережі закладів освіти та пропозиції щодо її формування, удосконалення та оптимізації;

– Хід виконання заходів по підготовці до нового навчального року 2022-2023 рр.;

Коротко із виступу начальника віділлу освіти:

…Загалом, відділом здійснюється управління та координація діяльності 24-х закладів та установ освіти.

У 2021-2022 навчальному році освітні послуги надано 378 дошкільнятам та 1437 школярам.

У зв’язку із введенням військового стану, відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту у всіх закладах з 14 березня запроваджено освітній процес із використанням дистанційних технологій навчання.

– Можна впевнено говорити, що за час пандемії COVID-19 педагоги напрацювали значний досвід дистанційного навчання та змогли швидко перебудувати роботу. Однак рівень тривожності, емоційної нестабільності та стресу учасників освітнього процесу в умовах повномасштабної війни незрівнянно зріс, що, безперечно, негативно впливає як на процес викладання, так і якість засвоєння знань, – відзначила Вікторія Діденко.

У цьому контексті було відзначено, що з метою надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу фахівці закладів здійснюють індивідуальне та групове консультування, ведуть Фейсбук-спільноти психологічної підтримки «Я можу тобі допомогти» та «Практичні психологи Межівської СТГ».

Постійно вивчається питання навчання учнів 10-11 класів за місцем проживання. За останні три роки спостерігається ріст відсотку продовження навчання у старшій профільній школі, у 2022 їх кількість становить більше 60%.

До речі, орічний відсоток вступу випускників 11-х закладів загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів за останні три роки становить більше 70 відсотків.

Внесені зміни в умови вступу до вишів у 2022 році передбачають обов’язкове складання Національного мультипредметного тесту з трьох базових дисциплін – українська мова, математика, історія. У нашій громаді планується створення тимчасового пункту тестування з дотриманням вимог безпеки, для цього є всі необхідні технічні у мови та кадровий потенціал.

Про це детальніше читайте у інтерв’ю «Межівського меридіана».  

Освіта і війна…

2021/2022 навчальний рік має багато відмінних рис від попередніх років, але навіть у таких умовах наші діти маю значні здобутки – 6 лауреатів та 2 переможці обласного етапу Всеукраїнських олімпіад, ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. 

Учні та їх наставники стали лауреатами селищної премії «З надією в майбутнє Межівщини»

Учні загальноосвітніх закладів приймали активну участь у Всеукраїнських, обласних та селищних конкурсах, інтернет-олімпіадах, акціях, челенджах: 509 учасників, 15 переможців, 29 лауреатів. Частина конкурсів продовжується – чекаємо результатів участі.

Виконання освітніх програм та засвоєння навчального матеріалу проходило з використанням вчителями та учнями цілого ряду платформ: «Всеукраїнська школа он-лайн», «Всеосвіта», онлайн порталу «На урок», освітніх відео та навчальних каналів YouTube, онлайн сервісів з інтерактивними вправами, за стосунків Google, інших засобів дистанційного навчання.

Найпоширенішим засобом зв’язку з учнями, що дозволяє спілкуватися, відправляти текстові повідомлення, отримувати зворотний зв’язок залишається застосунок-мессенджерViber.

Завдяки співпраці з ТОВ «Нові знання» заклади освіти мають усі можливості для ведення Е-журналу та Е-щоденника. Лідерами цього  проєкту є педагоги Межівського ліцею № 1 та Райпільського ліцею.

По Межівському БДЮТ – участь у 10 конкурсах, 26 перемог, 9 лауреатів.

Педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти  беруть участь у різноманітних грантових проєктах та конкурсах.

Спортивні об’єднання Райпільського ліцею та Межівського ліцею № 2 були учасниками проєкту «Перемагай-легко» від гурту О. Педана JuniorF», нагороджені за перемогу дисками фрізбі (16 штук) на суму 1600,00 грн. та спортивними футболками.

Райпільський ліцей отримав перемогу у конкурсі «Батл шкіл – 2021», були запрошені до міста Київ на конференцію. Спортивна команда Райпільського ліцею нагороджена сертифікатом за участь у проєкті «Посилка успіху» від команди KlitschkoFoundaion та призом у вигляді спортивного інвентарю на суму 5000 грн.

Відділ освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради сприяє розвитку учнівського врядування, Центр професійного розвитку педагогічних працівників здійснює консультування та координацію роботи «Школа лідерів» учнівського врядування.

На виконання муніципальної угоди між Межівською та Слов’янською СТГ на умовах співфінансування здійснюється співпраця КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Межівської селищної ради та відділу освіти, молоді, культури та спорту Слов’янської сільської ради, оплата праці тренерів-викладачів Слов’янського відділення Межівської ДЮСШ, навчання учнів у Межівському МНВК

– Введення воєнного стану наклало відбиток на організацію діяльності трудових колективів. Багато з них виконують важливі завдання, що наближають нашу перемогу. Педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти сьогодні закінчують навчальний рік та розпочинають 24-денну відпустку. У зв’язку із десятивідсотковим зменшенням державної освітньої субвенції після відпустки вони будуть перебувати на простої – повідомила начальник відділу освіти.

97% працівників ДНЗ, молодший обслуговуючий персонал шкіл та позашкільних закладів переведено на простій з 16 травня.

Також за графіком це буде стосуватися працівників централізованої бухгалтерії та господарчої групи відділу освіти, консультантів КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Про один з важливих аспектів системної роботи з роботу з внутрішньо переміщеними особами, зокрема – виготовлення та оприлюднення інформаційних буклетів для внутрішньо переміщених  осіб  – доповідала директор Центру соціальних послуг Світлана Бут.

Серед іншого Світлана Володимирівна повідомила, що Комунальним закладом «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» розроблено пам’ятку для внутрішньо переміщених осіб та розповсюджено:

 – дошка оголошень (Межівська СТГ, ПП Таранець);

– сайт Межівської СТГ;

–  сайт газети «Межівський меридіан»;

– розміщено на інформаційних стендах у закладах освіти, медицини, соціального захисту, культури,  ЦПАП.

 Детальніше можна ознайомитись на нашому сайті.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ