На сесії Межівської селищної ради

Наповнення бюджету, створення міжмуніципальної спостережної ради за роботою Центральна лікарні, виділення додаткового ресурсу на паливно-мастильні матеріали для МНС-ників (59 ДПРЧ) та закриття Демуринської початкової школи.

Ці та інші питання (всього – 22) були винесені на розгляд сімнадцятої сесії Межівської селищної ради VIII скликання, яка відбулася минулого вівторка – 7 червня.

У роботі сесії взяли участь 22 депутати з 26…

З вступним словом до депутатів та запрошених звернувся Межівський селищний голова Володимир Зражевський, який дав короткий аналіз ситуації, що склалася в громаді на сьогодні, окреслив ключові напрямки роботи виконавчого комітету, служб, центрів, відділів, установ та організацій селищної ради в умовах воєнного стану (відео звернення можна переглянути на офіційній сторінці «Межівського меридіана» у Facebook).

Окремо зупинився на наповненні бюджету у І кварталі 2022 року:

– Ситуація з наповненням бюджету дуже непроста, – відзначив Володимир Зражевський. – І хоча загальний показник наповнення бюджету має відносно нормальну динаміку, по окремих видах податків, на жаль, сьогодні констатуємо лише біля 10 відсотків виконання від запланованого. Враховуючи те, скільки робиться в країні і громаді зокрема для того, щоб могли нормально жити і працювати суб’єкти господарювання, хотілося б мати і зворотній зв’язок у вигляді сумлінної сплати податкових зобов’язань. Це кошти, які йдуть не лише в місцевий, а й в державний бюджет. А значить – працюють на перемогу!

Серед проблемних ділянок були означені: орендна плата юридичних осіб (насамперед за користування ділянками сільгсоппризначення), Єдиний податок з фізичних осіб, акцизний податок з роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Депутати затвердили звіт щодо виконання бюджету Межівської СТГ за І квартал 2022 року. (Доповідала начальник фінансовго відділу Межівської селищної ради Наталія Ключик).

Рішенням сесії внесено зміни до ряду селищних програм, зокрема: соціально-економічного та культурного розвитку Межівської СТГ; фінансової підтримки та розвитку Центру первинної медико-санітарної допомоги Межівської СТГ; інформатизації відділу освіти, молоді та спорту; мобілізаційної підготовки та мобілізації місцевого значення тощо; запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та оперативного реагування на них, забезпечення пожежної безпеки на території Межівської та ін.

Якщо виокремити ключові фінансові рішення звітної сесії, то вони виглядають наступним чином:

✅  Виділення додаткових 50 тисяч гривень з місцевого бюджету в рамках Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, оперативного реагування на них та забезпечення пожежної безпеки на території Межівської СТГ. Таким чином, всього по про програмі заплановано 100 тис. грн. на паливно-мастильні матеріали для наших МНС-ників.

✅  Виділення 120 тисяч гривень для Центру первинної медико-санітарної допомоги.

В тому числі: понад 30 тисяч гривень – на спеціальне харчування дитині з діагнозом фенілкетонурія. (Для інформації: ФКУ – одна з найчастіших форм спадкових дефектів обміну амінокислот. Це порушення обміну речовин, при якому організм не може переробляти фенілаланін (амінокислоту, яка входить до складу білкових молекул); 27 800 гривень на переобладнання системи опалення по Райпільському ФАП, а також – на заробітну плату працівникам лікарняних амбулаторій

✅  Додатково 20 тис. грн. виділено на мобілізаційну підготовку у рамках відповідної програми (мова знову ж таки йшла про паливно-мастильні матеріали). Всього по Програмі передбачено 100 тисяч гривень на мобілізаційні заходи.

Відзначаємо, що, як підкреслив голова Межівської СТГ, «нарешті» створено Спостережну раду КНП «Центральна лікарня». До її складу увійшли робочі групи від Межівської, Слов’янської та Новопавлівської громад.

Необхідність створення такого наглядового органу назріла давно, адже це дозволить здійснювати системний аналіз роботи закладу, оптимізувати його роботу відповідно до потреб населення території, а головне – залучити до спільного вирішення проблем всі громади, жителі яких користуються послугами вторинної ланки охорони здоров’я.

Про Демуринську початкову школу…

Рішенням сімнадцятої сесії Межівської селищної ради VIII скликання припинено діяльність Демуринської початкової школи.

Коментуючи це, прямо скажемо, непопулярне рішення, Межівський селищний голова Володимир Зражевський та голова постійної комісії селищної ради з питань освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, культури, молоді, фізичного виховання та спорту Віталій Тютченко відзначили, що воно дуже непросте, насамперед у соціальному та моральному аспектах.

Адже школа на території села для багатьох земляків залишається головним місцем соціалізації місцевої молоді…

Разом з тим, на противагу усталеному стереотипу “Село живе, поки в ньому є школа”, сьогодні можна почути щось, на кшталт “Назвіть хоч одне село, яке врятувала саме школа, а не робочі місця?”.

Як би там не було, сьогодні на перший план виходять економічні показники. А вони красномовно говорять про необхідність оптимізації мережі, з метою ефективного використання фінансового ресурсу у освітній галузі громади.

Для інформації. Так, на наступний 2022/2023 навчальний рік, за попередніми оцінками, до Демуринської початкової школи ходитиме 13 учнів. Сьогодні у закладі працюють 4 педагоги та 8 осіб обслуговуючого персоналу.

За даними відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради – середня вартість утримання дитини у Демуринській початковій школі складає 152 тисячі гривень на рік, тоді, як середній показник по громаді становить 42 980 грн.

Разом з тим, буде здійснюватися підвіз учнів Демуриного до Володимирівського ліцею, вирішується питання працевлаштування педагогів.

Насамкінець, селищний голова відзначив, що сьогодні ведеться робота, аби саме на території Межівської СТГ було проведено Національний мультипредметний тест для випускників. Це питання стоїть досить серйозно, з огляду на включення нашої громади до переліку тих, що знаходяться в зоні ведення активних бойових дій.

Репортаж «Межівського меридіана»