На сесії Межівської селищної ради прийнято Програму підтримки Збройних Сил України та територіальної оборони

3 листопада відбулася Двадцять восьма сесія Межівської селищної ради VIII скликання.

У роботі сесії взяли участь 16 депутатів з 24-х., начальник відділення поліції № 2 – Лях Ю. Ю., очільники старостинських округів селищної ради, начальники відділів та спеціалісти, керівники виконавчих органів, керівники комунальних підприємств, закладів та установ селищної ради, представники ЗМІ.

Вже традиційно, депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять жителів Межівської громади та всіх українців, які загинули у боротьбі з російськими окупантами та стали невинними жертвами цієї війни…

35 питань черги денної розглянули депутати протягом 3-х годин роботи.

Коротко про головне:

Знаковим є прийняття на сесії селищної Програми підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань на 2023 – 2026 роки.

Мета Програми – забезпечення належних умов для якісного виконання завдань та підтримки високого рівня боєготовності військових частин Збройних сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових та добровільних формувань.

Мова йде про: «забезпечення потреб у зміцненні матеріально-технічної бази військових частин, які виконують завдання із збезпечення національної безпеки та оборони, відсіч і стримування збройної агресії рф.

Загальна сума фінасування Програми –  6, 6 мільйонів гривень, з них  1,7 мільйони у 2023 році. Вже сьогодні є конкретні позиції до закупівлі, але разом з тим  і рекомендації – не деталізувати їх. Відзначимо лише, що це і військове спорядження, і дрони тощо.

Прозвучало прохання розширити у Програмі перелік військових частин, яким буде спрямована допомога.

Депутати затвердили звіт про виконання бюджету  Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року – доповідала начальник фінансового відділу  Ключик Н. О.

На сесії було прийнято (продовжено дію) низку селищних програм, термін яких добігає завершення у 2023 році, зокрема:  Програми реформування, розвитку житлово-комунального господарства та будівництва Межівської селищної  територіальної громади на 2024 – 2026 роки: Програми благоустрою та розвитку населених пунктів Межівської селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки; Програми мобілізаційної підготовки та оборонної роботи на території Межівської селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки, Програми інформатизації Межівської селищної ради та її виконавчих органів на 2024 – 2026 роки; Програми розвитку фізичної культури та спорту в Межівській селищній територіальній громаді на 2024 – 2026 роки; Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки, Програми для кривдників Межівської селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки», Програми розвитку місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній громаді на 2024 – 2026 роки.

Внесено зміни до селищної Програми реформування, розвитку житлово–комунального господарства та будівництва Межівської селищної територіальної громади на 2021 – 2023 роки»,  Програми підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у Межівській селищній територіальній громаді на 2023 – 2025 роки» та ін.

Також внесено зміни до бюджету на 2023 рік, куди зокрема увійшло і фінансування Програми підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань на 2023 – 2026 роки – 1,7 мільйони гривень.

Інші найбільш вагомі фінансові рішення: ремонт покрівлі та відмостки у Новопідгороднянській амбулаторії АЗПСМ – 208 тис. грн; придбання кондиціонерів для палат стаціонару Межівської Центральної лікарні – 210 тис. грн; ремонт покрівлі Центру культури та дозвілля Межівської селищної ради – 198 тис. грн; придбання електричного обладнання та супутніх товарів для вуличного освітлення – 109 тис. грн; облаштування укриттів у закладах освіти Межівської СТГ – 156 тис. грн; ремонтні роботи по  дитячих садка «Малятко», «Барвінок» (Межова) та «Сонечко» (Демурине) та ін.

На сьогодні депутати не прийняли рішення щодо придбання автомобіля для поліцейського – офіцера громади із зауваженнями про доопрацювання Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки.

Продовжуються зміни у кадровому складі депутатського корпусу. Знову розглядалися питання: про складення повноважень депутата (за заявою) та про початок повноважень нового депутата.


Депутати прийняли до відома факт початку повноважень депутата Межівської селищної ради VІІІ скликання ЛЯХОВИЧА Петра Васильовича, наступного за черговістю кандидата у депутати в територіальному виборчому окрузі за територіальним виборчим списком від ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ,,СЛУГА НАРОДУ».


Разом з тим, достроково було припинено повноваження депутата Межівської селищної ради VІІІ скликання від Дніпропетровської обласної організації політичної партії ,,ПРОПОЗИЦІЯ” Василенка Валерія у зв’язку з його особистою заявою про припинення ним депутатських повноважень.

Завершували сесію – майнові та земельні питання.

Межівський меридіан