Субота, 20 Липня, 2024
Життя громадиПро головне

Облаштування шелтеру та укриття, проект питної води і не тільки. Благодійний Фонд «Карітас Маріуполь» починає роботу у Межівській громаді

Цього тижня відбулася зустріч Межівського селищного голови Володимира Зражевського, та директора БО «Парафіяльний благодійний фонд «Карітас Маріуполь» Ростислава Спринюка.

За її підсумками було підписано кілька угод про співпрацю Благодійного Фонду та Межівської територіальної громади. 

Для інформації: Карітас Маріуполь – це неприбуткова благодійна організація, що входить до мережі «Карітас України» та належить до світової спільноти організацій «Caritas Internationalis»,  що  надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, людям з уразливих категорій та навіть цілим громадам і територіям для, цитуємо: «Забезпечення критичних базових потреб постраждалого від війни населення України та звільнених територій».

Щодо діяльності Фонду на території Межівської громади, то під час зустрічі було окреслено одразу кілька – надзвичайно важливих напрямків роботи.

Отже, насамперед, говорили про облаштування шелтеру для внутрішніх переселенців та  організацію логістичного хабу у центрі громади – селищі Межова, який буде охоплювати як громади Донецької області, так і сходу Дніпропетровщини.

– На території громади тимчасово зупиняються люди у транзиті, евакуюючись з прифронтових сіл і міст, тому є велика потреба в  облаштуванні кімнат для тимчасового перебування людей, – відзначив очільник Межівської СТГ.

Володимир Зражевський, зокрема, повідомив, що станом на 1 червня 2024 року в громаді проживає 5445 внутрішньопереміщених осіб, 794 осіб з інвалідністю.

У свою чергу директор БО «Парафіяльний благодійний фонд «Карітас Маріуполь» Ростислав Спринюк запевнив, що найближчими днями Фонд розпочне свою діяльність у частині забезпечення ВПО індивідуальними гігієнічними наборами.

Окремо зупинились на перспективах поточного ремонту та облаштуванні укриття по вул. ім. Грушевського  у селищі Межова. Пан Ростислав також зацікавився даним проектом.

Відомо, що на території Донечинни «Карітас Маріуполь» вже реалізував чимало так званих  «водяних проектів», а саме  – у населених пунктах, які мають проблеми з питною водою.

Тож і у Межівській громаді «Карітас Маріуполь» планує облаштувати та забезпечити роботу бювету з питною очищеною водою та надати доступ до питної очищеної води жителям СТГ.

Крім того, Ростислав Спринюк розповів, що проєктом планується оголошення конкурсів, спрямованих до залучення та розвитку  сімейних форм господарювання, розвитку підприємницької активності для самозабезпечення громадян харчовими продуктами, розвитку сільського господарства.

Але і це ще не все…

– «Карітас Маріуполь» реалізує і такі проєкти, як надання гарячих обідів незахищеним верства населення, соціальні проєкти з дітьми, проєкт з розвитку волонтерства, навчання, майстер-класи, тренінги з безпеки, перша домедична допомога та інші, – наголоси він.

– Співпраця з  благодійним фондом «Карітас Маріуполь» покращить умови перебування та проживання як внутрішньо переміщених осіб, які в зв’язку з бойовими діями були вимушені покинули свої домівки, так і  населення громади, яке матиме   змогу  скористатися допомогою фонду, – підсумував плідну зустріч голова Межівської СТГ Володимир Зражевський.