Пізня весна вносить свої корективи

Як повідомляє Мінагрополітики, в Україні засіяно 2 121 тис. га ранніми ярими зерновими та зернобобовими культурами, що становить майже 30% до прогнозу. У розрізі культур посіяно пшениці 157,5 тис. га (89%), ячменю 1,2 млн га (87%), вівса 152,5 тис. га (79%), гороху 208,7 тис. га (89%).

Повністю закінчили сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур господарства Херсонської, Одеської, Донецької, Черкаської та Миколаївської областей. Крім того, цукрових буряків посіяно 144,4 тис. га (64%), соняшнику 1,2 млн га (19%), кукурудзи 386,6 тис. га (7%).

«Межівський меридіан» поспілкувався з аграріями Межівщини про особливості весняно-польової кампанії 2021 року.

Весняна посівна 2021, можна сказати, у розпалі. І це дійсно так, адже саме в ці дні тільки-но розпочинається посів, без перебільшення, стратегічної культури для вітчизняних товаровиробників – соняшнику.

Аграрії розповідають, що ті, хто планував, вже відсіялись ранніми ярими зерновими культурами. Хоча сьогодні для нашого регіону це швидше виключення, аніж правило. Останні роки сільгоспвиробники району зосереджують свою увагу на посіві конкурентоспроможних та затребуваних на ринку культур: озимої пшениці, соняшнику, ріпаку. Крім того, завершено підживлення озимих культур мінеральними добривами, триває боротьба зі шкідниками та обробіток проти хвороб.

А ще цьогорічні терміни польових робіт помітно відрізняються від минулого року, адже весна пізня…

ПСП «Мрія»

Так, керівник ПСП «Мрія» Олександр Андрійович Крупа відзначив, що оцінювати загалом стан озимини сьогодні складно. Адже завжди є площі, де посіви знаходяться в доброму стані, а є і в задовільному. Все залежить від рівномірності опадів, розташування поля, попередників та ще цілого ряду факторів. Звичайно, у порівнянні з минулим роком ситуація значно краща!

Механізатори ПСП “Мрія” Качеровський Юрiй Йосипови
та Скалiй Вiталiй Михайлович

Однозначно негативно впливають на вегетацію озимих температурні фактори. Нічні температури коливаються від 2 до 5°C, а денні вище 15°C не піднімаються. Спостерігаються дуже сильні та холодні вітри.

Тим не менш, у господарстві робота кипить. Адже відомо, що весняний день рік годує!

Завершено підживлення ранніх зернових, а також обробіток посівів інсектицидами та фунгіцидами. Найближчими днями розпочнеться посів соняшника (бесіда відбувалася 27 квітня).

Практикант ПСП “Мрія” Туркан Андрій

ТОВ АФ «Промінь»

…Завжди і з задоволенням спілкуємося з, можна сказати, експертом «Межівського меридіана» у сільському господарстві – головним агрономом ТОВ АФ «Промінь», Заслуженим працівником сільського господарства Костюченком В. І.

Віктор Іларіонович відзначає, що ситуація з посівами озимини на порядок оптимістичніша, аніж минулого року, коли дефіцит вологи у ґрунті був близький до катастрофічного і ставив під загрозу не лише врожай хліба, а й посівну кампанію соняшника.

Сьогодні досвідчений агроном оцінює стан посівів озимих культур, як добрий.

Повідомляє, що за інформацією Чаплинської метеорологічної станції, запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту знаходяться на рівні 168 мм.

 Передпосівну культивацію проводить Мініч Василь Степанович

 

Для окремих регіонів це, можливо, й не оптимальна цифра, але для аграріїв Межівщини – вже однозначний позитив, особливо, якщо порівняти з минулорічними показниками.

До речі, один з останніх дощів сміливо можна назвати «агрономічним», адже місцями випало біля 44 міліметрів, що є місячною нормою для нашого регіону!

– Температура ґрунту на глибині 10 см. станом на 27 квітня, незважаючи на похолодання, складає близько 14 оC – розповідає Віктор Іларіонович. – Цього достатньо для початку посівної кампанії соняшника, де нижній температурний поріг складає 8-9 оС.

Механізатори  ТОВ АФ “Промінь” : Рябущиць Григорій Васильович
та Бігдан Руслан Іванович почали посів соняшнику

Разом з тим, він наголошує, що працювати ґрунтовими гербіцидами поки що зарано, їх ефективність за низьких температур буде мінімальною.

Головний агроном «Променя» погоджується з колегами, що холодна погода, до того ж заморозки останніх днів, не лише коригують терміни сівби соняшника, а й негативно впливають на вегетацію озимих культур, які сьогодні знаходяться у певному стресі і не так активно розвиваються, як того хотілося…

На завершення Віктор Іларіонович обережно зауважив, що аграрії дивляться у майбутнє з позитивом, але погодні умови завжди вносять свої корективи.

Власна інформація “Межівського меридіана”.