Що хвилює жителів Іванівки?..

На тижні з мешканцями села зустрілися Межівський селищний голова Володимир Зражевський та начальник відділення поліції №2 Синельниківського РВ ГУНП України в Дніпропетровській області Олександр Ілющенко.

Треба сказати, що сама зустріч із керівництвом громади та правоохоронними органами викликала великий інтерес та ініціативу з боку жителів старостинського округу. Це означає, що громаді далеко не байдуже, яким чином вирішуються питання її життєдіяльності. Зрештою, це підтвердили численні питання до представників влади.

Болючих питань, як з’ясувалося, у іванівців накопичилося чимало. Тому спілкування видалося досить емоційним, але, на думку всіх учасників зібрання, просто необхідним сьогодні.

Самооборона по-іванівськи…

Однак, «гарячим» приводом для такої зустрічі все ж таки стала ситуація з крадіжками в Іванівці, яка змусила місцевих жителів навіть створити вайбер-спільноту «Самооборона Іванівки», аби якомога оперативніше реагувати на подібні випадки. До неї сьогодні входить 41 мешканець села.

Особливе обурення викликали прецеденти крадіжок із літніх кухонь, а переповнив чашу терпіння останній випадок, коли прямо з сараю зловмисники вивели 2 корів…

Отже, конкретно по згаданих крадіжках начальник відділення поліції №2 Олександр Ілющенко пообіцяв доповісти найближчим часом. Сьогодні, за його словами, проводяться слідчі дії, розголошувати хід яких просто не має права до завершення. Але він запевнив присутніх, що порушені кримінальні справи знаходяться під жорстким контролем.

Всі крадіжки по селу зафіксовані, інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, порушено кримінальні справи, – відзначив Олександр Миколайович. – Ми сьогодні відкриті до спілкування, хоча поліції теж потрібна ваша зворотна допомога – від громади. Тільки так, разом, ми наведемо порядок. Я в цьому переконаний.

Хоча іванівці визнають, що не могли не помітити чергування поліцейського патруля останні тижні, навіть нічні, які проводяться з метою профілактики та попередження крадіжок. Останні, до речі, поки що припинилися. Але чи надовго? Покаже час…

Попутно обговорили і роботу поліції в інших напрямках. Зокрема піднімали болючу сьогодні тему заготівлі дрів. Прозвучало, що суха деревина, зібрана у лісосмузі, не є порушенням законодавства. Але поліція, безумовно, має право на відповідні перевірки, особливо, коли мова йде про автомобілі, навантажені лісом…

Дорога… Дорога… Дорога…

Але почалася зустріч все ж таки з не менш кричущого питання: стану ділянки дороги Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка. Жителі старостату відверто заявляють, що через її жахливий стан відчувають себе відрізаними від громади, особливо сьогодні, коли розкисають рятівні польові шляхи.

Як і під час розширеного інтерв’ю «Межівському меридіану», селищний голова доповів, що проблематика цієї дороги добре відома. Вона потребує повноцінного капітального ремонту! І тільки так!

Нагадав, що роботи по ній велися ще 2018 року до межі колишнього Покровського району з Межівським. Але під час вивчення документації з’ясувалося, що проект поточного і середнього ремонту не передбачає укріплення основи. На щастя, селищній раді вдалося звернути увагу обласного керівництва на проблему і сьогодні виділено 1 млн 850 тис. грн на проект саме капітального ремонту. Вартість робіт – 266 млн грн, які заплановано на наступний 2022 рік.

– Але хочу підкреслити, що ми ні в якому разі не залишаємо вас наодинці з цією бідою, і лише у цьому році на проблемні ділянки було завезено більше тисячі тонн матеріалу, аби підтримати проїзд. Для цього були залучені небюджетні ресурси. На жаль, ці заходи не є довготривалими, оскільки великовагові вантажівки зводять нанівець наші старання… Єдиний вихід наразі – все ж таки дочекатися капітального ремонту цього відрізку автошляху, який, і ми в це віримо, буде проведено наступного року, – наголосив Володимир Зражевський.

Соціальний автобус

– Транспортного сполучення з центром громади фактично немає…
– Таксі до Межової коштує недешево – 300-350 гривень…

Це чергові питання до селищного голови у контексті регулярного транспортного сполучення. Як головний висновок з них – соціальний автобус, який курсує сьогодні по території громади, просто необхідний жителям Іванівки.

Але одразу обумовимося, говорити можна лише про автобус по території громади. Наприклад, Межова-Іванівка, а не, скажімо, до смт Покровське, як можна було також почути під час зібрання. Селищний голова повідомив, що алгоритм вирішення питання нескладний. Але… для цього треба встановити графік: визначити конкретний день на тиждень, коли приїжджатиме автобус.

А ось тут думки знову розійшлися… На жаль, не змогли чітко визначити найзручніший день. Швидше за все, це може бути середа.

Натомість і староста Володимир Яременко, і самі жителі села визнають, що кількаразові спроби запустити соціальний автобус чомусь не користувалися попитом. Адже 2-3 пасажири на рейс, звичайно, не вихід.

– Треба все ж таки «наїздити» маршрут, – упевнені іванівці. – Люди звикнуть до графіка, і з часом автобус буде заповнений. Для цього обов’язково треба розвісити оголошення. Це вже питання до старостату – якомога ширше поінформувати людей.

На тому і вирішили…

Знову дороги і не тільки…

Великоваговий транспорт розбиває сьогодні не лише автошлях Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка, а й дорогу по селу. Хоча на в’їздах встановлено знаки обмеження руху. Переважно такі прецеденти стосуються вантажівок із кар’єрними матеріалами: каменем, щебенем, піском. Але говорять і про зерновози…

Питання облаштування другої ґрунтової дороги до бетонки або, так званих, «плит» підняв місцевий активіст Анатолій Компанієць. Говорить, що це, без перебільшення, дорога життя. Дощі вимили русло на схилі відрізку діючої «грунтовки», і є необхідність нарізати нову паралельно. Це тимчасово, доки буде проведено капітальний ремонт автошляху повз село.

Зачепили і роботу нової Іванівської амбулаторії, яка офіційно введена в експлуатацію. Умовами в новому обладнаному приміщенні іванівці задоволені. На базі амбулаторії працює сімейний лікар, який приїжджає кожного тижня з Центру медико-санітарної допомоги – Ольга Сергіївна Іванченко. До фахівця ставляться з великою довірою, відгуки виключно позитивні. Але, звичайно, було б краще, якби вона працювати в Іванівці більше днів тиждень…

Як підсумок…

Громадські слухання в Іванівці завжди проходять дуже активно і надзвичайно серйозно. Тобто, це не просто так собі – традиційний звіт, і все. Насправді тут завжди використовують цю нагоду на всі 100%, аби поспілкуватися з представниками влади та поставити їм ряд наболілих питань.

– Однак, і самій громаді не треба сидіти, склавши руки, – підкреслив на завершення селищний голова. – Ваша активність і згуртованість у вирішенні власних проблем обов’язково принесуть результат!

Підсумовуючи, хотілося б сказати, що головної мети зустрічі було досягнуто. А саме – почути один одного владі і людям. Адже разом із критичними зауваженнями (куди ж без них?), лунали і конструктивні пропозиції, які, маємо надію, були взяті до уваги.

Іванівці, здається, все ж почули відповіді на більшість своїх питань. І це добре, бо свідчить про те, що громада відчуває свою єдність. А з огляду на перелік запланованого на 2022 рік, ця згуртованість та цілеспрямованість їм обов’язково знадобляться.

Тільки б не зник запал!..

На зустрічі побував
Євген ТРАВНЕВИЙ