Вівторок, 10 Грудня, 2024
Ви - вдома! Інтеграція ВПО у життя Межівської громадиЖиття громади

Стрес і негатив перетворили на натхнення. У Межівській громаді провели мистецький захід для переселенців

Арт-терапевтичний захід організували для переселенців у Центрі Активності громадян Межівської СТГ представники Благодійного фонду «Право на Захист».

З цією метою працівники Фонду привезли з собою мольберти, фарби, пензлі, які передали Центру активності нашої громади.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів Межівська громада  прийняла понад 5000 вимушених переселенців.

– Сьогодні ми вирішили представити мистецькі ініціативи, як інструмент адаптації населення елегантного віку з числа внутрішньо переміщених осіб для інтеграції в громаді, – розповіла нам працівник Благодійного фонду «Право на Захист» пані Марія. – Мета – сприяти соціальній згуртованості та об’єднанню внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади.

Учасники заходу з Донеччини, Луганщини, а також жителі Межівської громади – познайомилися, спілкувались та обмінювались досвідом і енергіями. Під час знайомства дізналися багато цікавого один про одного – захоплення та вподобання, знайшли чимало спільних інтересів.

Представники благодійного фонду відзначають, що це не перший їх візит до Межівської громади. І місце для зустрічі вони обрали зовсім не випадково – Центр Активності громадян Межівської СТГ, який за рік роботи став справжнім хабом – місцем спілкування та обміну думками не лише для молоді, а й різних вікових та соціальних, професійних категорій населення.

– А для тих, хто сьогодні, рятуючись від російських бомб і снарядів, знайшов прихисток у Межівській громаді, Центр став справжньою оазою душевності і милосердя, а також дієвим хабом для ВПО, де вони реально можуть отримати всебічну підтримку та допомогу, – відзначила начальник відділу культури Межівської селищної ради Людмила Кропив’янська

У свою чергу психолог фонду Анна відзначила, що малювання це чудовий спосіб відволіктись від  стресових подій:

–  Це є справжьою терапією, яка допомагає зменшити рівень тривоги та напруги. Мазки пензлем – це мова, яку можна використовувати для вираження емоцій та почуттів, що інколи важко виразити словами.

Цей процес сприяє самовираженню, побудові соціальних зв’язків та груповій взаємодії. Тому ми залюбки підтримали ваші пропозиції.

Тож учасники занурювалися у світ кольорів та творчості, виражаючи свої почуття та емоції на полотні.

Малювали усі…

Допомагала їм Аделаїда Іщенко – керівник гуртка образотворчого мистецтва «Веселка» Центру культури та дозвілля Межівської громади.

Чим ділились вони у свої роботах? Про що розповідали їх картини?

Олександр Григорович малював… дорогу життя – Піски, Авдіївка, Донецький аеропорт.  Він багато років пропрацював вчителем праці у школі села Орлівка, що на захід від Авдіївки, яке вже стала відомим на весь світ мужністю українських воїнів, які захищають його від окупантів…

Переселенка з Авдіївки Тетяна та межівчана Світлана – назвали свою картину:  «В очікуванні літа», із зображенням наче справжнісінької полуниці.

Надія – через свою творчість запросила присутніх до Карпат…

Катерина з Часового Яру – зобразила «Дорогу додому» і свій будинок, який, вона вірить, чекає на них з чоловіком.

Пані Катерина – вже відома на Межівщині поетеса-переселенка з Курахово  побачила в уяві птахів, які летять на Донбас з прапорами України. І звичайно, ж сонце, озеро, лебеді…

Тетяна – вчителька історії з Межової –у картині зобразила потужний посил, що ДОБРО все ж таки… завжди оживає і кожна війна закінчується… А на мапі України – звичайно є і рідна Межова…

Наталія, Тетяна – фінансисти Межівської селищної ради зобразили: місце своєї  сили та натхнення, а також – літо, сонечко та надію на нашу Перемогу!

Багато хто не міг стримати сліз, немовби відпустивши на годинку свої емоції та переживання, які накопичувались з того часу, як вони залишили рідні домівки…

Негатив перетворився на радість і натхнення…

Психологиня Благодійного Фонду Анна :

– Впевнена, що кожне наступне зібрання такої групи – даруватиме  не лише релакс, але й натхнення, повертатиме сили жити і долати навіть найбільші перепони на своєму шляху. Адже арттерапія малюванням має цілющу силу і веде до покращення психічного, емоційного та фізичного стану.

Кілька порад від фахівців щодо вільного малювання: 

Розпочніть з того, щоб просто дозволити собі рухати пензлем по паперу без конкретної мети чи плану. Дозвольте кольорам і формам виникати самостійно, спостерігайте за своїми емоціями та реакціями на процес.

Емоційні кольори: 

Користуйтеся кольорами, які відображають ваші поточні емоції. Наприклад, червоний може символізувати палючі емоції, а блакитний – спокійно.

 Натхнення природою: 

Спробуйте малювати природні сцени або елементи природи. Це може допомогти вам зануритися в спокійний стан і покращити вашу настрій.

Абстракція: 

Дозвольте собі створити абстрактні композиції, які виражають ваші внутрішні почуття та стани. Не бійтеся експериментувати з формами та лініями.

 Групові сесії: 

Розгляньте можливість приєднатися до групи для арттерапії, де ви зможете поділитися своїми мистецькими досвідом та емоціями.

 

Фоторепортаж підготував “Межівський меридіан”