У Центрі соціальних послуг Межівської громади пройшов День ментального здоров’я

10  жовтня у комунальному закладі «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» проведено культурно-інформаційний захід – інтерактивний вуличний івент «Подорож до ментального здоров’я», в якому взяли участь активні відвідувачі закладу.

Захід проведено згідно рекомендацій  комунального підприємства «Обласний центр громадського здоров’я» Дніпропетровської обласної ради» Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації в селищному парку, просто неба – в місці, доступному для кожного громадянина.

Відвідувачі закладу – учасники гуртка з лікувальної фізкультури «Здоров’я та довголіття» –  разом з психологом закладу Ковальовою Інною Сергіївною відкрили для себе початок цього цікавого маршруту через вхідне анкетування щодо психоемоційного стану на даний момент. Далі корисна пригода подорож для відвідувачів продовжилась поясненням, що таке «ментальне здоров’я», від чого воно залежить, в яких напрямках діяти для його досягнення.

Значну уваги Інна Сергіївна приділила технікам самодопомоги за матеріалами «Аптечки самодопомоги», де докладно пояснила: як проявляється стрес; як не слід з ним боротися, проте швидко опанувати; як допомогти у стресі іншим та належним чином вислухати і підтримати людину; як дбати про власну емоційну стійкість, дотримуватися своїх цінностей, цілей, вміти сортувати проблеми завдяки наявним ментальним ресурсам.

На завершення заходу відвідувачам було запропоновано пройти кінцеве анкетування з метою перевірки: чи допомогли нові навички та знання для розвитку і формування в подальшому ментального здоров’я громадян.

Учасники гуртка «Здоров’я та довголіття» позитивно поставилися до нових для себе ініціатив, взяли активну участь у заході та відзначили результативну динаміку змін на краще після кінцевого анкетування. Особливо цікавими і такими, що будуть надалі впроваджувати в життя, вони відзначили вправи, що знімають напругу в тілі, відволікають від тривожних думок та вправи для заспокоєння.

Бажаємо всім мешканцям громади гармонійного ментального здоров’я, що об’єднує здоровий дух та психіку кожного із соціальним чинником, адже воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей та доброго фізичного самопочуття.

Нагадуємо, що інтерактивний вуличний івент «Подорож до ментального здоров’я» проведено, керуючись Законом України «Про місцеві державні адміністрації», відповідно до плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні  на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 року № 1215-р, з метою популяризації  Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою Першою леді Оленою Зеленською.