У прифронтовій Межівській громаді встановили Великоднє дерево: прикрасили писанками та гільзами
Напередодні Великодня у прифронтовій Межівській громаді прикрасили пасхальне дерево, яке встановили на площі проти Центру культури та дозвілля.
Прикрашали його працівники Центру, а допомагала їм … маленька Евеліна
Цей невеличкий захід став символом спільної творчості, єднання та віри у світле майбутнє.
Прикрашали дерево писанками та розписаними гільзами…
… Великдень – одне із головних християнських свят, символізує відродження весни і початок нового життя.
І хоча лінія фронту зовсім поруч і настрій, на жаль далеко не святковий… Навіть у цей складний час у прифронтовій Межівській громаді на Дніпропетровщині вирішили встановити Великоднє дерево.
Як розповіли нам працівники культури, кожного року до Великодніх свят у Межівській громаді проходить традиційний селищний конкурс– «Розмалюй великодню писанку».
Проходить він і цього року, а про його підсумки читайте – у наступному номері та на сайті «Межівського меридіана».
І саме писанки, мальованки, дряпанки тощо – з попередніх конкурсів дбайливо зберігаються організаторами і їх використовують для прикрашання Великоднього дерева.
…Як можна було помітити, кожна писанка, що прикрасила дерево, була виготовлена власноруч у різних техніках, що надало їй індивідуальності та неповторності. У кожній з них вкладено душу та любов їхніх творців.
Культпрацівники говорять, що прикрашають дерево – з вірою і надію на краще…
– Писанка, якою можна прикрасити дерево, може бути виготовлена з будь-якого матеріалу – дерева, паперу, тканини.
Я думаю, що такі дерева є в багатьох містах та громадах України. І це привід для батьків зробити писанку зі своїми дітьми, провести разом час та почепити її на Великоднє дерево, – говорить працівниця Центру Людмила Іщенко – Дерево має символізувати нашу віру у перемогу та єдність усіх жителів нашої громади.
Цього року Великоднє дерево у Межовій прикрашене не лише писанками, а й маскувальною сіткою гільзами…., які захисники подарували історико-краєзнавчому музею Межівської селищної ради.
Директорка музею Ольга Кудрявцева розповіла, що гільзи розписували члени історичного клубу “Клуб Хранителів таємниць”:
– Враховуючи, що це зброя, то на гільзах немає ніяких релігійних елементів, натомість – символи миру, життя, а оскільки розписували напередодні вербної неділі – то і надписи : «Не я б’ю – Верба б’є…»
Це дерево символізує багато – і віру та надію в Перемогу і Мир. Віра в те, що ми не здаємося, продовжуємо боротись, підтримувати один одного і наші традиції …
Традиція прикрашати Великоднє дерево прийшла з Європи порівняно нещодавно, але вже прижилася в Україні, і навіть обзавелася виключно українськими особливостями. Адже у нас стільки орнаментів, національної символіки, що зробити таке дерево в українському стилі не складе труднощів.
Великоднє дерево є не лише окрасою прийдешнього свята, нестиме в нього насамперед Надію і Віру…
Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру.
Нехай Божа милість та благословення несуть у наші душі, сім’ї та країну – МИР.