Четвер, 16 Квітня, 2026
Життя громадиЛюди твої, МежівщиноПро головне

Згадаймо тих, хто закрив собою світ від ядерного лиха… На Межівщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня –  в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Цього дня на Межівщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильці та представники виконавчого комітету  Межівської селищної ради поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

У Свято-Успенському храмі відбулася жалобна панихида.

…26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

Протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

До ліквідації наслідків  величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники.

За неповними даними, через Чорнобильську АЕС пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші…

Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному пеклі…

14 грудня  у Свято-Успенському храмі відбулася жалобна панихида, яку відслужив Благочинний Межівського округу церков, настоятель Свято-Успенського храму отець Георгій. Він закликав присутніх об’єднатися у єдиній спільній молитві за загиблими захисниками Вітчизни, які віддали своє життя у боротьбі з ядерною небезпекою.

…Кожного року у пам’ятних заходах  беруть участь наші земляки – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС з усіх куточків Межівщини. Очолює раду Межівської районної організації «Союз – Чорнобиль України» ліквідатор І категорії Віктор Архипчук.

Цього дня разом з Віктором Степановичем завітали: Олександр Руфф, Олександр Бондик та ліквідатор з міста Курахово, який сьогодні проживає у Межівській громаді  – Володимир Анашко.

Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять хто,  не рахуючись із власним життям, боровся із наслідками найбільшої за всю історію ядерної енергетики катастрофи…

У заході взяв участь голова Межівської селищної ради Володимир Зражевський, який серед іншого наголосив, що ми завжди пам’ятатимемо подвиг пожежників, військовослужбовців, науковців, медиків, будівельників, які захищали українську землю та світ від смертельної небезпеки. Серед Героїв – і мешканці нашої громади.

– Герої-чорнобильці, ми вдячні вам за самовідданий подвиг і патріотизм. Бажаю всім мирного неба, доброго здоров’я, оптимізму й благополуччя. Нехай у цей день національної скорботи дзвони Чорнобиля відгукнуться милосердям в серці кожного з нас.

Почесною грамотою Межівської селищної ради відзначено Віктора Степановича Архипчука, Подяками – ліквідаторів: Олександра Бондика, Олександра Руффа, Станіслава Братуся, Олександра Головатенка, Віктора Горбаня, Григорія Безуглого.

Наш святий обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму! Вони першими прийняли на себе удар мирного атому.

Фактично, закрили собою світ від ядерної загрози…

На сьогодні, за інформацією управління соціального захисту Синельниківського райдержадміністрації, на території громад колишнього Межівського району проживає 53 ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них 11 мають І категорію (тобто отримали інвалідність саме внаслідок своєї участі у ліквідації цієї техногенної катастрофи), 31 – ІІ категорію і 11 – ІІІ категорію.

А всього на обліку знаходиться 125 осіб з числа, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, з них 18  – потерпілі діти, 12 вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з ЧАЕС та інші.