Звіт про виконання бюджету за I півріччя, відшкодування різниці в тарифах на водопостачання і не тільки….

Цього тижня відбулося пленарне засідання 7-ї сесії Межівської селищної ради VIII скликання. Черга денна налічувала 17 питань. На сесії були присутні 20 депутатів з 26.

Перед початком роботи депутатському корпусу було представлено новопризначеного начальника відділення поліції №2 Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, підполковника поліції Ілющенка О. М.

Олександр Миколайович запевнив присутніх що завжди відкритий до діалогу, відділення поліції є боєздатним і готовим вирішувати поставлені перед ним завдання, а також висловив сподівання на тісну, плідну співпрацю у напрямку забезпечення законності та правопорядку на Межівщині.

(Відомо, що раніше Олександр Ілющенко очолював Дніпровський відділ поліції (Відділення № 8 ) ГУНП в Дніпропетровській області, Першотравенський міський відділ поліції, а також працював на посаді заступника начальника відділення поліції міста Тернівка).

Депутати заслухали та затвердили звіт щодо виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади за I півріччя 2021 року. Доповідала начальник фінансового відділу селищної ради Редька Л.І.

Отже дохідна частина бюджету Межівської селищної територіальної громади за 6 місяців 2021 року склала 64 014 326 грн. у тому числі по: загальному фонду – 60 441 138 грн; спеціальному фонду – 3 573 188 грн. Видаткова частина – 68 398 338 грн, у тому числі по: загальному фонду – 64 031 747 грн, спеціальному фонду – 4 366 591 грн.

Тривале обговорення викликало питання затвердження селищної Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, що 6 липня КП “Комунсервіс” повідомило своїх абонентів про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Так необхідність пов’язана зі зростанням ціни на електроенергію, яка в загальному об’ємі витрат складає 21%, з 2,18103 до 2,94325 (35%), зростанням ціни на комплектуючі вироби, та зростанням мінімальної заробітної плати з 4723,00 грн. на 6000,00 грн. ( 27%).
Таким чином, як повідомляють комунальники, на сьогоднішній день населенням відшкодовується лише 47%  від фактичної собівартості послуг.

Отже, середні тарифи, які виносяться на обговорення: водопостачання –  60,88 грн./м3 ( з ПДВ);  водовідведення – 61,42 грн./м3 (з ПДВ).

З метою зменшення економічного навантаження на населення та покриття збитків підприємства згідно із статтею 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення»  Межівською CТГ був розроблений проект селищної Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на території Межівської селищної територіальної громади  на 2021  – 2023 роки.

Враховуючи відшкодування у рамках згаданої Програми, тариф для населення зросте на 30% і становитиме: водопостачання – 39,00 грн (з ПДВ), водовідведення – 39,00 грн (з ПДВ).

Депутати затвердили відповідну програму із кошторисом 1 мільйон 809 тис. гривень, з них майже 312 тис. грн – на 2021 рік.

У контексті реалій демографічної ситуації сільської місцевості і територій Межівської СТГ зокрема, варто виокремити і питання закриття однієї з двох груп (а саме – дітей раннього віку) у Веселівському ясла-садочку «Вишенька».

Як відзначив селищний голова Володимир Зражевський, у конкретному випадку мова не йде про брак фінансування, оптимізацію або що. Натомість, дане рішення назріло виключно з огляду на зменшення кількості дошкільнят у Веселівському старостаті. Як і кілька років тому, у садочку відтепер функціонуватиме одна змішана група.

Внесення змін до Програм фінансової підтримки та розвитку первинної та вторинної ланок медицини (Місцеві стимули), передбачають виділення коштів на ремонт житла для сімейного лікаря (40 тис. грн.) та облаштування житла для лікарів Веселівської та Іванівської лікарняних амбулаторій.

Традиційно, близько години тривав розгляд земельних питань. Під час розгляду спірних моментів на сесії були присутні і заявники.

Насамкінець депутати затвердили  низку розпоряджень, прийнятих селищним головою у міжсесійний період.

За даними інформаційно- аналітичної служби, яка забезпечувала відеотрансляцію сесії – її переглянули 262 глядачі. Найбільша їх кількість одночасно – 32, середня тривалість перегляду – 12 хв.

Власна інформація «Межівського меридіана»