Приділімо увагу тим, хто її потребує

Кілька тижнів тому у соцмережі Фейсбук та на офіційному сайті Межівської селищної ради з’явилася інформація КЗ  «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» про збір речей, які можна використовувати повторно. Ми вирушили за вказаною адресою і поспілкувалися із фахівцями з соціальної роботи відділення надання соціальних послуг сім’ї, дітям та молоді Світланою Алєксєєвою та Оленою Нестеренко.

Часто буває, що, перебираючи свій гардероб, знаходиш багато речей, які вийшли з моди, стали затісні чи, навпаки, великі. І не носиш уже, і викинути шкода, бо ще в гарному стані.  Те ж можна сказати і про взуття, і про іграшки чи книжки. Перестаємо користуватися, і треба десь діти. Часто їх просто викидають на смітник. Натомість вживаним речам можна дати друге життя. Їх просто треба віддати тим людям, яким вони потрібні.

Світлана Алєксєєва:

– Ми працюємо з категорією людей, які з різних причин опинилися в складних життєвих обставинах: через неможливість працевлаштуватися, умовно засуджені, багатодітні родини, люди, які постраждали від домашнього насильства. Часто вони не мають фінансових можливостей придбати собі необхідні речі. Заощаджують, але все одно повноцінно забезпечити родину базовими речами не можуть. Про дитячі іграшки, книги чи якісь речі для розвитку мова навіть не йде. З цим у таких категорій громадян значні труднощі. Ми виїжджаємо в сім’ї, спілкуємося з батьками, і часто  вони говорять, що немає можливості купити для діток щось новеньке.

Олена Нестеренко:

– Тому, за ініціативи керівника відділу Олени Бут і започаткували збір речей. Така практика діє вже давно. Просто багато мешканців громади не знали, куди звертатися. От  ми й зробили оголошення. Багато людей кажуть, якщо в когось є потреба, а в нас є можливість (діти виросли з одягу, не стало потреби в іграшках тощо), чому б і не допомогти.

Приймають у відділенні речі не лише дитячі, а й для дорослих. Адже там обслуговуються люди до 45 років. Фахівці працюють з родинами, тож допомогою можуть скористатися і дорослі члени сім’ї.

Світлана Алєксєєва:

–  Спілкуємося і співпрацюємо зі службою у справах дітей. У нас може бути те, що їм потрібно, і навпаки. Якщо у іншому відділенні нашого Центру виникне потреба, то ми, звичайно, запропонуємо речі і їм.

Важливо, щоб одяг був у гарному стані, тоді його зможуть використовувати інші люди. Ці речі передаються сиротам, переселенцям, людям з інвалідністю, багатодітним та малозабезпеченим родинам.

Долучитися до благодійної справи можна, передаючи речі до комунального закладу «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради», який знаходиться за адресою: смт. Межова, вул. Центральна, буд 32/1.

Графік роботи закладу: понеділок – четвер 08:00-17:00, п’ятниця 08:00-16:00.

Дізнатися більше інформації можна за телефонами: 056 30 60 386; 066 84 72 494. 

Памятаймо! Кожен з нас може підтримати таку  необхідну  ініціативу, приділити увагу тим, хто найбільше її потребує.

 

Центр соціальних послуг відвідала АнтонінаТАРАСЕНКО