Привіт далеким друзям в Сакраменто

Кілька років тому американці українського походження посприяли матеріально межівчанам в духовній розбудові (про це сповіщав „ММ”). Звідти приїздили і гості в наші краї.

Сьогодні, в лиху годину рашистської навали, згадалися далекі українці з-за океану, їхня матеріальна і духовна допомога, а також сьогоднішні земляки, які користуються цією безкорисливою допомогою. Не розкриваючи усіх карт, зазначу, що це одна із… боєздатних волонтерських команд, навколо яких гуртуються люди самих різних духовних напрямків і вподобань. Кипить мирна робота… Ситі і задоволені наші захисники. І це не одноразово, а вже впродовж цілого місяця війни.

І таким чином заокеанська допомога приносить нові благодатні девіденти. Якраз зараз вчасно сказати про це і подякувати. Ми сподіваємося на Перемогу і мир (а не на війну)! І в цьому всі наші зусилля: і президентів, і військових, і межівчан.

Якраз випав День Національної гвардії, коли мене пригостили дівчата-кулінари українським гвардійським борщем! Тисячі зліплених тендітними руками вареників відіслано на передову. І я справді пишаюся знайомством із цими прекрасними берегинями. А вони міркують, як допомогти біженцям і Маріуполя, і Волновахи…

Днями в Межову подзвонив наш друг, засновник благодійного американо-українського фонду „Душа України” Сергій Мельников, американський українець. Він сповістив, що продовжує плідно співпрацювати у Києві, висловив щиру підтримку усім нам у нелегку і відповідальну годину.

Поки державні мужі обмірковують спільні завдання (вся Україна спостерігає за цим по телебаченню), прості люди доброї волі об’єднуються і щирими помислами, і дієвими справами.

 

Вареники на передовій

Наварити вареників хлопці попросили,
Із картоплею, капустою, а іще із сиром!
Гаряченькі, у п’ятницю, гречно відіслали,
Розрадили воїнів й подяку дістали!

І щодня кипить робота, шкварчить у каструльках,
Стараються жіночки… і нелегко й сумно…
Десь далеко їхні рідні хлопці теж воюють,
Отака-то і підмога від дружин їх буде!

А продукти поставляє майже вся округа,
Стараються волонтери – справжня їх заслуга,
І не спиться, й не сидиться, якщо Божа ласка!
В ім’я Господа ці жертви,”Так прийміть будь ласка”
Наший вклад у Перемогу неньки України!

Хай послужать усі сили хлопця чи дівчини,
Нехай швидше закінчиться ця кривава січа,
І хай знову запанують праця й мир одвічні!
Наварили вареників, Богу помолились,
Навели порядок в хаті й додому вернулись.
………………………………..
Ми нікого не чіпали, але тепер знаєм,
Нашу рідну Україну стійко захищаєм!
І на фронтах, і на кухні в нас одна робота:
І вареники ліпити, й „нищити підлоту”!

25. 03. 2022 р.

Петро МЕЖІВСЬКИЙ