Щоб літнє сонце не завдало шкоди
У розпалі літо. Більшість з нас з нетерпінням чекали сонячних днів, щоб засмагати, плавати, приємно проводити час на свіжому повітрі. Але для того, щоб літо та тепло не принесло нам шкоди, необхідно дотримуватись певних правил. Необхідно пам’ятати, що жарку погоду найгірше переносять маленькі діти, люди похилого віку, вагітні, а також люди, які страждають ожирінням, хворобами серця, гіпертонією і діабетом. Щоб палюче сонце не вбивало все задоволення від літа, радимо дотримуйтесь певних правил, як пережити спеку.
1. Чим небезпечна спека?
Спека призводить до згущення крові (а це загрожує виникненням тромбів). Навантаження на всі системи організму збільшується. У спеку знижується кількість кисню в повітрі, у людини настає гіпоксія – кисневе голодування. Навіть практично молоді та здорові люди в жарку погоду не відчувають себе бадьорими, стає важко дихати, навалюється млявість і сонливість. Якщо ви відноситеся до метеозалежних людей або у вас вегето-судинна дистонія, спека теж може негативно вплинути на ваше самопочуття. Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом, зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-кого, незалежно від віку та стану здоров’я.
2. Що пити в спеку?
Наш організм у спеку швидко втрачає воду. Щоб не допустити зневоднення організму, потрібно пити стільки раз, скільки хочеться,– але не менше 3 літрів в день.
Разом з потом наш організм втрачає необхідні солі і мінерали – магній, кальцій, цинк. Компенсувати їх втрату необхідно чистою прохолодною водою. На відміну від інших напоїв, вона не містить цукру і барвників. Можна пити мінеральну воду, чи підкислену лимоном, фруктові та овочеві соки. Соки дають організму безліч цінних мікроелементів і вітамінів, тому в спеку після них не хочеться їсти, і ми відчуваємо приплив сили й енергії. Пийте морси, компоти з фруктів, зелений чай (він чудово тонізує і добре втамовує спрагу). Пити краще невеликими порціями, але часто. Тоді водний баланс в організмі буде в нормі, що сприятливо позначається на здоров’ї і на красі шкіри. Кілька порад:
– Не пийте крижану воду – занадто холодна вода знижує кровопостачання слизової оболонки шлунка і організм повинен буде витратити багато енергії, щоб нагріти її до температури тіла. Крім того можна застудитися – фарингіт або ангіна в спеку не так рідко й зустрічаються.
– Щоб охолодити воду, краще додавати в неї кубики льоду. Кількість кубиків простіше регулювати, досягаючи бажаної температури води.
– Не пийте під час їжі, це ускладнить процес травлення і перевантажить шлунок.
– Солодкі газовані напої не здатні вгамувати спрагу, вони тільки підсилюють її. Тому в спеку віддавайте перевагу несолодким напоям.
– Не пийте в спеку алкоголь і каву, які виводять з організму мінерали і воду.