Як уникнути теплового удару (КОРИСНО)

Сильне серцебиття, запаморочення, нудота та підвищення температури. Це – основні симптоми теплового удару. Як уникнути перегріву та допомогти організму пережити спеку, розповіли у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Сильна спека – стрес для організму. У групі ризику – діти, люди із серцево-судинними захворюваннями та ожирінням. Але відчути симптоми теплового або сонячного ударів може будь-яка людина. Аби запобігти перегріву, варто дотримуватися простих рекомендацій», – наголосив начальник відділу Обласного центру громадського здоров’я Юрій Корягін.

Збираючись на прогулянку, слід віддати перевагу світлому одягу з натуральних тканин. Обов’язково вдягнути головний убір. Потрібно уникати прямих сонячних променів. За можливості – не виходити на вулицю з 12:00 до 16:00.

Влітку фахівці радять вживати більше рідини. Бажано пити воду часто, по декілька ковтків. Важливо звернути увагу і на режим харчування. Віддати перевагу легкій та низькокалорійній їжі – свіжим овочам та фруктам, нежирному м’ясу. Не переїдати та не вживати алкоголь.

За появи будь-яких симптомів теплового удару – викликати швидку. Постраждалого слід відвести до прохолодного місця, забезпечити доступ свіжого повітря, дати води.

Джерело: Офіційний сайт Дніпропетровської облдержадміністрації.