Як вберегтися від спеки

За прогнозами синоптиків, нас очікує досить спекотне літо. У липні стовпчик термометра може сягнути позначки +34 і більше. Перша половина серпня також передбачається досить гарячою (+28…+32 градуси)…

У спекотний день краще утриматися від виходу на вулицю від 10.00 год. і до 16.00 год., коли сонце припікає найбільше.

10 порад, як вберегтись від спеки

Особливо це стосується старших людей і тих, хто страждає від високого тиску. Не варто гуляти у цей час також із малими дітьми та немовлятами. Якщо ж ви таки вирішили вийти, то варто пам’ятати:

– перед виходом на вулицю треба нанести на відкриті ділянки шкіри крем, який захищає від ультрафіолетового проміння;

– одягнути той одяг, який не буде прилягати до тіла, а забезпечуватиме доступ повітря до шкіри. Найкраще одягати речі з натуральних тканин – бавовни, льону або шовку, а не штучних, які унеможливлюють доступ повітря до шкіри. Одяг повинен бути достатньо тонким;

– не забудьте про головний убір: кашкет, панамку або легкий літній капелюх;

– візьміть із собою воду. Варто періодично пити воду невеликим ковтками.

Уникайте тривалого перебування під відкритими променями сонця. Намагайтесь перебувати у тіні.

Вдома

У години найбільшої спеки не відкривайте вікна і двері. Краще провітрювати дім у ранкові і вечірні години, коли спека спадає.

Кондиціонер не варто вмикати на надто низькі температури. Так ви уникнете теплового шоку, коли вийдете на вулицю.

Якщо у вас немає кондиціонера, а температура надто висока, то варто одягнутись якомога легше і час від часу приймати прохолодний душ.

Їжа

У спекотні дні варто уникати алкоголю та гострої їжі. Холодне пиво охолоджує лише на короткий час, але потім в організмі залишається алкоголь. Щоб позбутися алкоголю, організм використовує запаси води – тобто зневоднюється. Аби уникнути зневоднення, варто пити знову – і не пиво, а воду.

Уникайте напоїв, які містять кофеїн, і самої кави – вони також зневоднюють організм. Уникайте також занадто солодких і густих, газованих солодких напоїв, які містять забагато цукру. Вони втамовують спрагу лише на короткий час. Уникайте занадто холодних напоїв – можете легко підхопити ангіну.

Не варто їсти занадто жирні страви або смажені. Організмові важко їх перетравити.

У спеку треба пити 2-3 літри рідини – це може бути розбавлений водою сік цитрусових або інших фруктів. Можете додавати до води м’яту. Взагалі їсти свіжі овочі, фрукти і зелень – дуже добре.

Симптоми теплового удару:

  • ідчуття загальної слабкості;
  • біль в голові і запаморочливість;
  • прискорений пульс;
  • блювота;
  • температура, озноб, судоми;
  • незважаючи на спеку, ви перестали пітніти, а шкіра гаряча і має температуру до 40 градусів;
  • втрата орієнтації;
  • нетипово блідий колір шкіри;
  • сонячні опіки;
  • втрата свідомості.

У таких випадках варто невідкладно телефонувати до лікаря.

Для автомобіля

Може здаватися, що автомобіль із кондиціонером – це порятунок від спеки. Для пасажирів – так, але не для самого автомобіля. Ввімкнутий кондиціонер – додаткове навантаження для двигуна і збільшене споживання пального. Тож перед виїздом перевірте рівень охолоджувальної рідини і масла у двигуні. Для чого мати належний рівень масла? Бо воно не лише виконує функцію змащення деталей, але і їх охолодження. Якщо масла бракуватиме, деталі нагріватимуться швидше і двигун перегріється.

Щодо охолоджувальної рідини, то варто переконатися, що вона не витікає з системи і в подорожі ви не залишитесь із порожнім радіатором. Краще взяти з собою запас охолоджувальної рідини. Варто перевірити стан шлангів і звернути увагу на радіатор: якщо він заліплений брудом, пилом – треба очистити його, оскільки бруд різко зменшує тепловіддачу і він швидше перегріватиметься.

На основі інформації з відкритих джерел