Хочете поговорити з психологом, але не знаєте де його знайти? Ось список по Межівському району

Як думаєте, чи спаде комусь  на думку сказати собі під час зубного болю: «Ой, та якось само мине!»? Чи поплескати по плечу людину з невиліковною недугою: «Посміхнись, насолоджуйся  життям – і все буде класно!».  Гадаю, кожен знає, що у таких випадках треба звернутися до фахівця. А от потрапляючи в стресову ситуацію, переживаючи якісь травматичні події, ми не завжди розуміємо, що й тут потрібна допомога фахового спеціаліста – психолога. Хоча варто зазначити, що останнім часом в Україні люди все ж таки частіше звертаються до психологів, які допомагають «пережити, прийняти та відпустити» (інтернет-джерело) подію, яка створює стресову ситуацію і провокує депресивний стан.

Куди ж можна звернутися за безкоштовною консультацією спеціаліста, якщо виникає така потреба? Які групи населення громади охвачені психологічною допомогою?  Ми підготували для читачів своєрідний каталог  закладів, де межівчани та жителі Межівської ОТГ можуть отримати допомогу фахівця-психолога.

1.     Загальноосвітні навчальні заклади

У закладах освіти Межівської селищної ради працює 7 практичних психологів, які забезпечують кваліфіковану підтримку  учасникам освітнього  процесу.

Практичні психологи закладів освіти – це посередники  у конфліктах, які допомагають досягти згоди всім – дорослим і малим. Вони запобігають протистоянню учня та вчителя, груп дітей, колективному цькуванню, сваркам, забезпечують психологічний комфорт під час навчання. Також шляхом профілактики дбає про безпеку та душевний комфорт учнів, готує їх, а також їхніх батьків до здорової взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами. Важливе завдання практичного психолога в школі – навчити дітей справлятися зі стресом та напругою, порадити, як перемогти тривогу перед контрольною, перебороти негатив, вплинути на власний настрій, позбутися психологічної втоми наприкінці дня.

У закладах освіти  допоможуть:

–   дітям  з «групи ризику» (координація дій психолога, вчителя, батьків; індивідуальна психокорекційна робота, допомога у подоланні психотравмуючих ситуацій; розробка конструктивних поведінкових стратегій щодо подолання труднощів; залучення до участі в тренінґових групах; своєчасне направлення дітей до логопеда, психіатра, психотерапевта);

–   неповнолітнім, які схильні до правопорушень (з’ясування мотивів правопорушень);

–   дітям, які мають шкідливі звички (профілактика тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, СНІДу; застосування психокорекційних програм; тренінги з розвитку навичок прийняття рішень, захисту від тиску з боку однолітків);

–   попередити суїцидальну поведінку дітей та підлітків (соціометричні дослідження в класах; попередня діагностика факторів ризику; перша психологічна допомога при потенційному суїциді; корекційно-відновлювальна робота; формування психологічного клімату в учнівському колективі; психологічне консультування класних керівників, батьків).

КУ «Центр з обслуговування закладів освіти» Межівської селищної ради»

Адреса: смт Межова, проспект Незалежності,буд.22

Електронна пошта: mvo_otg@ukr.net

Тел. (05630) 62634

 

2.     Інклюзивно-ресурсний центр

Спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Межівської селищної ради», у тому числі і психолог,  забезпечують права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої (професійної) освіти. Вони проводять  психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надають психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та забезпечують дітей  з особливими освітніми потребами системним кваліфікованим супроводом.

Основні методи роботи – діагностика, спостереження. У закладі розвивають мислення, пам’ять в ігровій формі – через ліплення, малювання тощо.  Важливо, щоб дітям було цікаво, тоді з ним встановлюється контакт, і буде результат роботи.

Психолог радить батькам звертати увагу на розвиток дитини. Він має відповідати віковим особливостям (вчасно почати ходити, говорити, розрізняти кольори тощо). Також важливі особливості поведінки, наприклад, безпідставна тривожність чи замкнутість. Якщо спостерігається щось подібне – проконсультуйтеся у спеціаліста ІРЦ.

Адреса: смт Межова,  проспект Незалежності, буд. 23 (приміщення КЗДО “Межівський ясла-садок №1 «СОНЕЧКО» МСР») Електронна пошта: irz_otg@ukr.net  Тел.: (05630) 62220 Сторінка у соцмережі:

 

3) КЗ «Центр надання соціальних послуг» Межівської селищної ради»

Психолог КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» обслуговує категорію населення, яка знаходиться на обліку в закладі. Також фахівець залучається до роботи  відділення надання соціальних послуг сім’ї, дітям та молоді та служби у справах дітей Межівської селищної ради. Працюють і з дорослими, і з дітьми, якщо виникають складні життєві обставини, чи є факти прояву домашнього насильства.

Основні методи  діагностики – консультації, бесіди. Для психологічного  розвантаження використовують медитацію, арома- та орніотерапію (вплив запахів та звуків природи, зокрема співу пташок). Використовуються також соляні лампи.

 

Адреса: смт Межова, вул. Центральна, 32/1 Тел.: 60-6-86, моб. 066-84-72-494

Електронна пошта: mrtcso37_@i.ua

Як бачимо, окремі категорії населення охоплені психологічною допомогою в громаді. Але не всі. Тому продовжимо список закладів, де можна отримати фахову консультацію чи допомогу при потребі.

4) КЗ «Дніпропетровський центр соціально-психологічної допомоги» ДОР»

Категорія осіб, що звертається до спеціалістів Центру, достатньо широка. Це люди, що зіткнулися з важкими життєвими обставинами – насильство чи соціально-економічна скрута, а також ветерани АТО та переселенці зі Сходу України»,

 

Центр надає допомогу та соціальні послуги в умовах цілодобового стаціонару з наданням тимчасового притулку, в умовах денного стаціонару та одноразових зустрічей без забезпечення притулком, а також шляхом консультування за допомогою телефонного та електронного зв’язку.

Адреса: м. Дніпро, пр. О.Поля, буд. 83/2, оф. 315 (ІІІ поверх) (гуртожиток №2 Педагогічного коледжу)

Тел.: (056) 376-53-83, (096) 277-62-00.  Сторінка у соцмережі

 

5) КЗ «Дніпропетровський обласний госпіталь ветеранів війни»
Профіль лікування – терапевтичний, неврологічний
 Адреса: м. Дніпро, пл.Соборна, 14 Тел.:   (056) 713-54-73,  (056) 713-56-33  Електронна пошта: gospital@ua.fm

6) У Дніпрі створили новий Центр психологічної підтримки бійців АТО.
Він працює на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Отримати допомогу фахівців там зможуть і рідні військових. Терапія – групова та індивідуальна.
Щоб потрапити на консультацію, потрібно звернутися до управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації.
 Адреса: м. Дніпро, просп. Гагаріна, 26.

7) В Україні працює платформа емоційної підтримки громадян на час пандемії коронавірусу.

Усі послуги на сайті – безкоштовні. На платформі зібрані ресурси, завдяки яким можна займатися спортом, не виходячи з дому, прослухати освітні лекції, залишити заявку на безкоштовну консультацію професійного психолога чи навіть тренера з емоційного інтелекту.

 

*********

Психолог готовий бути поруч, коли вам важко. Він має професійну інформацію, але не має готових відповідей на всі випадки життя. Адже кожен випадок, як і кожна людина,  індивідуальний. Тому психолог лише підкаже і допоможе, а рішення завжди залишається за вами.