Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі

Щорічно, коли природа одягає золоті шати осені, а саме 30 вересня, всі, хто любить та поважає книгу святкують

Всеукраїнський день бібліотек!

В цей день кожен з нас, бібліотечних працівників, підводить певний підсумок усього зробленого, споглядає свої діяння та робить висновок – що було найбільш значущим та знаковим, що принесло найбільше користі справі, заради якої твориться результат. Адже всі ми маємо бути певні, що наша діяльність є важливою не лише для нас самих, а й для усіх членів громади.

В Межівській СТГ працює 11 бібліотек: Межівська центральна публічна бібліотека та 10 сільських філій. Сьогодні бібліотека пішла далеко вперед. Попри всі матеріальні труднощі, наші бібліотеки розвиваються. Ми навчилися працювати із сучасним читачем, вивчати його потреби. Ми відкриті для спілкування та співпраці. Нам цікаві пропозиції громади щодо поліпшення роботи бібліотек. Ми готові діяти, вчитися працювати віддано, впроваджувати нове, гармонійно поєднуючи все це з традиційним.

Працівники бібліотек постійно підвищують рівень  професійної освіти аби якісно надавати бібліотечні послуги. Три бібліотекарі (завідувач відділу обслуговування користувачів СКЗК «Межівська центральна бібліотека», завідувач Іванівської та Новогригорівської філій) в цьому році пройшли обласні курси підвищення кваліфікації та отримали сертифікати. Працівники відділу обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ»(Батрак І.В., Киричок І.С.) навчалися в  ШКОЛІ МОЛОДОГО БІБЛІОТЕЧНОГО ЛІДЕРА-2021.  Бібліотекарі Анна Грицай та Інна Киричок   пройшли курс навчання з цифрової грамотності та отримали сертифікати. Це дало змогу надавати консультації населенню по використанню інформаційних інструментів.

Наші фахівці діляться досвідом з колегами області. Так, завідувач Новопідгороднянської філії № 6 СКЗК “Межівська ЦПБ” Туєва Ірина взяла участь в обласному онлайн семінарі “Публічна бібліотека СТГ: виклики сучасності, трансформація і подальший розвиток” та поділилася досвідом в реалізації бібліотечного проекту.

Працівники центральної публічної  бібліотеки надають методичну допомогу працівникам бібліотек Межівської СТГ в оволодінні новими формами і методами роботи; використанні новітніх технологій; виявленні та запровадженні кращого досвіду роботи; організації системи підвищення кваліфікації кадрів; організації обміну досвідом між бібліотеками; роз’яснення найважливіших питань бібліотечної роботи. З цією метою в 2021 році проводилися семінари, онлайн семінар-тренінги, вебінари,  практикуми, тренінги і т.д.

Юлія КАРЧМАРЧУК, директор СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»

Через карантинні обмеження спричинені коронавірусною інфекцією робота бібліотек Межівської громади була переведена здебільшого в онлайн формат. Ми інформували про проведену масову роботу, цікаві факти з життя бібліотеки, а також демонстрували віртуальні виставки нових надходжень книг та відеоролики про проведені заходи:  на блозі Межівська бібліотека  mezhivskalibrary.blogspot.com, на сторінках в мережі Facebook https://www.facebook.com/mezhova.biblioteka.

СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»  – інформаційний координаційний центр громади. Саме в бібліотеці мешканці можуть навчатися впродовж усього життя, здобуваючи і знання, і необхідні навички у сучасному мінливому світі. Ми сьогодні суміщаємо у своїй роботі традиційні функції і функції консультанта з інформаційного пошуку, мережевого навігатора, інформаційного аналітика, інструктора й організатора знань.

Однією з найважливіших складових успіху та головною гордістю кожної бібліотеки – є її фонди. Зберегти фонд  та примножити бібліотечний фонд як інформаційний ресурс  в сучасних  не зовсім сприятливих  фінансових умовах – це місія, яка потребує значних зусиль. Та наші фахівці постійно ведуть роботу в цьому напрямку. Так, в 2020 році  Межівська ЦПБ приймала участь у проєкті «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності»,  що розроблений ВГО Українська бібліотечна асоціація та здобув перемогу в грантовій програмі Українського культурного фонду в рамках напряму Посилення мереж у сфері культури. У рамках проекту була розроблена інноваційна модель бібліотеки як поєднання чотирьох просторів. Український інститут книги детально вивчивши ці дані сформував та надав книжкову продукцію бібліотекам. Завдяки участі в цьому проекті ми отримали можливість комплектувати свої фонди в 2021 році. Треба зазначити, що далеко не всі бібліотеки отримали ці книги, та СКЗК «Межівська ЦПБ» потрапила до цього списку і вже отримали 827прим. (510 дитячих та 317 дорослих) нових, сучасних, затребуваних книг.

Межівською центральною публічною бібліотекою було організовано проведення селищних конкурсів, а також прийнято участь у  всіх конкурсах та флешмобах, які проводяться в нашій громаді. До всіх знаменних і пам’ятних дат бібліотечні спеціалісти організовують змістовні та цікаві творчі заходи. Амбасадори бібліотечної справи такі як – Людмила Коваленко, Оксана Бабич, Ірина Туєва, Світлана Петренко, Лариса Попцова, Світлана Толоченко роблять це на найвищому рівні, а також постійно діляться досвідом з молодими колегами.

В свою чергу, молоді, енергійні та креативні бібліотекарі: Інна Батрак, Інна Киричок, Аліна Гайдабура, Віта Швайка, Наталія Мастакова, Ірина Ступа, вносять свіжі ідеї в традиційну роботу книгозбірень.

Всі позитивні зміни залежать від професіоналізму бібліотечних працівників, їх творчого «вогника», здатності «вкладати душу» в улюблену справу. Аналізуючи цьогорічну роботу бібліотекарів, можна зробити висновки, що всі працювали гідно. Проте, хочеться відмітити фахівців, які цього року були найактивнішими, та найбільше розкрили свій потенціал це – Анна Грицай, Любов Олійник та Ольга Цибіна.

           

Наші фахівці знаходяться у постійному пошуку, як краще донести інформацію до користувачів.

 

Особливо теплі слова подяки та побажання здоров’я, щастя і довголіття хотілося б сказати людям, які зберегли та передали нам, нащадкам бібліотечні скарби – нашим ветеранам: Антоніні Абалімовій, Ніні Кабановій, Галині Харламовій, Людмилі Лошонковій, Світлані Вітровій, Аллі Сачурі, Ользі Дейнезі, Валентині Томас, Тетяні Вороновій, Надії Писарчук  та ін.

 

 

                                        ветерани бібілотечної справи

Дорогі колеги! Ваша невтомна праця, енергія, креативна зацікавленість справді не мають меж. Тож бажаю вам отримувати задоволення від професії, обраної серцем, щоб всі ваші ідеї та плани втілювались в життя і надалі приносили величезну  користь в розвитку свого краю. Зичу вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, достатку та прихильності долі!

 

Юлія КАРЧМАРЧУК,

директор СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека».