До 10-річчя Національної гвардії України у ДніпроОДА відзначили кращих воїнів. Серед них – Дем’ян Дудля з Межівської громади

На Дніпропетровщині відзначили 10-річчя Нацгвардії України.

З підрозділів внутрішніх військ та добровольців її створили 26 березня 2014-го.

Серед відзначених  – Дем’ян Дудля з Межівської громади Синельниківського району, який став на захист України практично з перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Про це повідомляє ДніпроОВА/ОДА.

Біля ОВА підняли прапор на честь героїчних оборонців. Кращим з них вручили відзнаки.

” Вони б’ються за незалежність. Тримають тилові регіони, женуть окупантів і на передових позиціях, – відзначають у військовій адміністрації.

«Національну гвардію сформували у непрості часи для нашої країни. І вже 10 років вони у складі Сил оборони б’ються за її незалежність. Не тільки у тилових регіонах. Тримають й найзапекліші напрямки фронту. Донецький та Луганський, Херсонський, Запорізький. Вдосконалюються, аби ще ефективніше нищити російських окупантів. Розширюються, створюючи нові підрозділи. Озброюються», – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак.

Другою родиною Нацгвардія стала для Дем’яна Дудлі з Синельниківського району. До повномасштабного вторгнення росіян він займався установкою систем пожежної сигналізації та відеоспостереження. Втім, залишатися у тилу, коли ворог насував, не зміг. Добровільно пішов у військо.

«Спочатку пів року були на Харківському напрямку. Допоки не вийшли на кордони. А вже у січні 2023-го перекинули на Донецький. Там і отримав поранення», – поділився Дем’ян.

Воно видалося важким. Оборонець пережив ампутацію ноги, протезування. Потроху вже ходить та будує плани на майбутнє. Разом з тим сподівається – з перемогою зустрітися із тими, хто був поруч на передовій.


До Дня Національної гвардії Дем’ян отримав відзнаку. Як і інші хлопці та дівчата, котрі вірні присязі і сумлінно несуть службу.

Також біля ОВА замайорів прапор цього військового формування.