Спасибі вам, що ви на світі є

Щороку на початку жовтня в Україні педагоги отримують вітання з професійним святом від учнів, випускників, вдячних батьків своїх вихованців. У цей день їм дарують квіти, листівки. До Дня вчителя діти випускають стінгазети, вчать вірші, готують святкові концерти, театральні постановки. Так висловлюють вдячність своїм учителям, самовіддану працю яких у вихованні підростаючих поколінь важко переоцінити. Ми дізнавалися, за що діти люблять своїх учителів, чи хочуть бути на них схожими. Живі дитячі рядки не залишили нас байдужими. Для кожного з учителів знайшлося добре слово. Діти писали, що їхні педагоги сильні, розумні, гарні співрозмовники. У когось відзначали справедливість як головну рису, у комусь їм імпонує почуття гумору. Дехто припав до душі, бо з ним почуваються впевненіше, а з кимось просто цікаво. Чийсь учитель гарно ловить м’яч однією рукою, а чийсь хоче навчити всьому, що сам уміє.

На жаль, умістити все, що написали діти, в одній газеті просто неможливо. Тому пропонуємо читачам насолодитися невеликою часткою щирих дитячих висловлювань. Якісь із підписами, якісь – без, але всі від душі.

Межівський ліцей №1

Алла Володимирівна ІВАНОВА

«Я хочу бути схожа на вчительку англійської мови Аллу Володимирівну, тому що вона добре знає англійську мову, також вона добра, чесна, весела та справедлива. Вона завжди старається зробити так, щоб на уроці нам було цікаво. Мені дуже цікаво вивчати англійську з нашою вчителькою» (Вікторія Харламова, 7-б клас). «…Дуже веселий класний керівник. Зрозуміє в кожну хвилину, дуже добра, весела, вміє підтримати. …цікаві уроки, подорожуємо з нею. Хочу так само розмовляти англійською» (Віка Макара, 7-б клас). «…Вона добре знає англійську мову, і на її уроках цікаво… Завдяки їй я розумію англійську. Тому хочу бути, як вона» (Діма Чайкін, 7-б клас). «Я хочу бути схожа на Іванову Аллу Володимирівну, тому що вона дуже добра. Гарно пояснює матеріал та часто допомагає, якщо щось не зрозуміло» (Поліна Іванова, 7-б клас). «Я хочу бути схожа на вчительку англійської мови Аллу Володимирівну, тому що вона дуже добра, чесна та справедлива» (Влада Пурик, 7-б клас).

Межівський ліцей №2

Олег Миколайович ПЕРВІЙ

«Учитель – це горде звання, яке за життя несуть тільки заслужені та гідні. Таким для нас, учнів, є Первій Олег Миколайович – вчитель трудового навчання, основ здоров’я, Захисту України. Він вірний і добрий наставник, людинолюб, справжній професіонал. Уроки Олега Миколайовича – це водограй мудрих порад, теплих слів, прекрасного настрою і підтримки, велетенського терпіння і відповідальності. Ця людина не просто дає знання, ділиться своїм досвідом, приділяє кожному з нас увагу, а дарує частинку свого серця і вчить найголовнішому – бути гідними людьми. За цікаве шкільне життя просто кажемо Олегу Миколайовичу: «Щиро дякуємо». Ми хотіли б перефразувати слова з вірша Ліни Костенко «Крила»: «Учитель нібито не літає, а крила має». Ми бажаємо Олегу Миколайовичу творчих злетів, професійного зросту, вдячних учнів» (Випускники Межівського ліцею №2 МСР).

Межівський аграрний ліцей-інтернат

Людмила Василівна ГРИЦАЙ

«Дев’ятий клас – нелегка сторінка шкільного життя для кожного учня. І в цей момент важлива підтримка не лише від рідних, а й від учителя.
Грицай Людмила Василівна – прекрасний педагог і наставник. Уже з п’ятого класу вона стала для нашого класу вірним другом, з якого можна і треба брати приклад.
По-перше, пунктуальність. Для нашої вчительки не припустимо не виконувати обіцянки, невчасно здавати роботу, запізнюватись. Ця риса є дуже цінною.
По-друге, лідерство. Лише справжній лідер за лічені хвилини може зібрати навколо себе людей. І Людмила Василівна – саме такий лідер.
Ну і, нарешті, простота і легкість у кожній незрозумілій ситуації, бо лише ця риса дає змогу сказати: «Все буде добре». Іноді це важливіше понад усе» (Станіслав Дудник, учень 9 класу).

Володимирівський ліцей

Євгенія Олександрівна ЧЕРЕВАНЬ

«Я хотіла б бути схожою на вчительку математики Євгенію Олекснадрівну, тому що вона добра, гарна, розумна, і дуже добре пояснює» (Ірина Міхненко). «…Бо мені подобається математика. І я люблю будувати, а без математики будувати важко» (Денис Звягін). «…Ця вчителька дуже добра… Я хочу, щоб ви були завжди такою хорошою» (Максим Бабіч). «Я б хотіла бути, як Черевань Євгенія Олександрівна. Вона добра, щедра, має позитивний настрій. Коли вона когось підбадьорює, стає добре на душі» (Некраш). «… Бо вона добра, готова допомогти, завжди підтримає, готова захистити» (Максим Тихомиров). «Я б хотіла бути схожою на Черевань Євгенію Олександрівну. Тому що вона справедлива, розумна, хоче, щоб наш клас був завжди спокійний, тихий і навчався» (Тєлєшова А.).

Новопідгороднянська гімназія

Вікторія Миколаївна КУКАЛО

«Я б хотіла бути схожою на Вікторію Миколаївну Кукало. Тому що вона весела, може гарно пояснити нову тему та навчити чогось нового» (Діана Суботіна, 6 клас). «…Вона дуже весела, розповідає ясно матеріал» (Анна Єльчіщева, 6 клас). «…Вона добра й хороша» (Аліна й Настя, 6 клас). «…У неї гарний стиль одягу, і вона виглядає успішною жінкою» (Олеся, 9 клас). «Хотів би бути схожим на Вікторію Миколаївну, бо вона весела, добра, дружня» (Дмитро Таран, 9 клас). «…Весела, добра, позитивна» (Данііл Ханчевський, 9 клас).

Новопавлівський ліцей

Лариса Володимирівна ТЕРЕХ

«Найкращий вчитель… У кожного свій ідеал».
Учениця 11 класу Кутня Ірина стверджує, що найкращий вчитель у Новопавлівському ліцеї – вчитель географії Лариса Володимирівна Терех.
Вона енергійна, досвідчена, креативна, має добрий смак. Кожний її урок, як подорож до певної країни.
А ще Лариса Володимирівна подарувала своїм вихованцям багато цікавих поїздок, екскурсій рідною країною. Хочу привітати свою улюблену вчительку з професійним святом – з Днем учителя.

Слов’янський ліцей

Наталя Анатоліївна СВИСТУН

«У кожного з нас у житті є людина, до якої ми хочемо наблизитися, на яку мріємо бути схожими, і це абсолютно нормальне явище. Всі вчителі Слов’янського ліцею для нас, учнів 10-го класу, є прикладом та взірцем. Але з найбільшим теплом і вдячністю ми хотіли б сьогодні звернутися до своєї класної керівниці, вчительки української мови і літератури – Свистун Наталі Анатоліївни. Вона – вчитель від Бога: справедлива, принципова, вимоглива і в той же час турботлива, доброзичлива, чуйна і уважна. Це людина доброї душі, вона ніколи не ділить учнів на улюблених і неулюблених. Ми дуже любимо і поважаємо Вас, Наталя Анатоліївна!
Користуючись нагодою, хочемо привітати всіх учителів Слов’янського ліцею з їх професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, радості, миру і безмежного людського щастя, терпіння, злагоди й добробуту, творчої наснаги, душевної краси, святкового настрою, польоту мрій та перемог на життєвих стежинах!» (Учні 10 класу).

Веселівський ліцей

Андрій Юрійович БІЛИК

«Мені подобаються уроки фізичної культури, тому що їх проводить Андрій Юрійович. Він нас може зрозуміти, допомогти, підтримати. Якщо у нас немає спортивної форми, він нас не сварить, але говорить, щоб наступного разу ми прийшли в спортивному одязі. Він проводить цікаві естафети, змагання, навчає, як правильно грати у волейбол та інші ігри. Також не змушує робити нас те, що нам не подобається».
«Наш хороший вчитель ще й майстер спорту. Я завжди чекаю на його уроки. З ним дуже цікаво. На уроках завжди гарні ігри. З ним добре й весело. Він проводить з нами час не тільки на уроках, а й після. Іноді забуває, що він учитель і бавиться з нами, як і наші однолітки».
«…Я із задоволенням відвідую спортивні заняття, які веде Андрій Юрійович. Він добрий і розуміючий… Андрій Юрійович веселий, з уроку може зробити веселий позитивний конкурс. Він багато розповідає нам про історію спорту, досягнення видатних українських атлетів. Своїм прикладом він заряджає нас на активний відпочинок і заняття фізкультурою».
«…Мені подобається, що у Андрія Юрійовича завжди хороший настрій, є почуття гумору… Він ніколи на нас не свариться, що б ми не накоїли. Я можу сказати тільки одне, що Андрій Юрійович гарний і добрий вчитель».
«…Він сильний, гарний. Він вчить нас грати у футбол. Проводить різні спортивні змагання. Я хочу бути схожим, хочу бути сильним, як він».

Зорянський ліцей

Ольга Олександрівна СПІВАК

«…Коли я перейшла до 5 класу, то побачила, що нас зустрічає новий класний керівник, порадник і друг – Ольга Олександрівна. Мені вона відразу сподобалась, але не тільки як вчитель, а й як людина: добра, щира, мила та справедлива. Вона викладає математику (мій улюблений предмет), яка є дуже складною наукою та потребує великих знань і зусиль, тому моя вчителька ще й дуже розумна. Вже третій рік ми з нею поруч щодня, але здається, що не пройшло й місяця. Я завжди прислухаюсь до її порад тому, що вона є не тільки педагогом, а й взірцем для наслідування, вихованою людиною» (Поліна Литвиненко, 7 клас).

Іванівська гімназія

Любов Петрівна КАРПУК

«Я хотіла б бути схожою на Любов Петрівну. Тому що вона завжди допоможе, якщо щось не зрозуміло, ніколи не накричить. Її уроки проходять дуже весело, і ми багато чого запам’ятовуємо. Її цікаво слухати, і ніколи не буває нудно».
«…Вона дуже позитивний, добрий та веселий вчитель. Її дуже цікаво слухати, і сидіти на її уроці зовсім не нудно».

Новогригорівська гімназія-філія Межівського ліцею №1

Віта Миколаївна ІВАНОВА

«Найбільше я б хотіла бути схожою на вчительку зарубіжної літератури Віту Миколаївну, тому що вона дуже відповідальна та старається робити все найкраще для нашої школи» (Діана Боровенська, 9 клас). «…Вона справедлива, гарна та найкращий вчитель. Я хочу бути схожа на неї характером!» (Марія Леусенко, 7 клас). «…Вона добра, красива, пунктуальна, розумна. Мені вона подобається як вчитель» (Альона Улянченко, 7 клас). «…Вона гарна, добра і гарно вчить» (Альбіна Жичкіна, 7 клас). «…Вона дуже добра, і в неї дуже цікаві уроки. Я її поважаю. Вона завжди дає цінні поради, підтримує та надихає творити» (Поліна Шмігельська, 8 клас).

 

Для учнів початкової школи їхні вчителі – це взірець усього. Тому важливо, щоб діти відчували внутрішній зв’язок з педагогом. Тоді буде результат. Ось що говорять про своїх учительок школярі-початківці.

Богданівська початкова школа

Олена Валеріївна СОСЄДКІНА

«Моя перша вчителька. Вона дуже енергійна та весела. Олена Валеріївна завжди придумує для нас різні свята і позакласні заняття. Вона завжди допомагає впоратися з будь-якою проблемою, пояснює після уроків приклад чи задачу. Нас, “своїх діток”, вона завжди називає “зірочками”. Мені подобається вчитися у моєї вчительки».
Мілана Баліцька.

Демуринська початкова школа

Ксенія Олександрівна ФАЛІЙ

«Мою вчительку звати Ксенія Олександрівна. Я її люблю за те, що вона гарна, добра. Вона нас навчає і піклується про нас. Вона любить пожартувати, любить нас веселити, коли ми сумні. Дуже смішно жартує. Ми всі її любимо і не хочемо з нею розлучатися. Коли підемо з цієї школи, завжди будемо вас пам’ятати, наша люба вчителька Ксенія Олександрівна».
«… Вона дуже добре все пояснює, ми уроки робимо разом. Вона гарна, любить жартувати, допомагає з задачами, завжди весела та люб’язна з нами. Навіть допомагає з англійською мовою. Вона завжди дає папір, коли на трудовому»
«Я люблю свою вчительку. Вона добра, гарна, і ми робимо уроки разом. Вона любить пожартувати. Розповідає нам, як робити уроки, не кричить на нас, а тихо… допомагає із задачами. І якщо ми не зробили, то тоді вона допоможе».

Маліївська початкова школа

Світлана Володимирівна КОФЛИК

«Моя вчителька дуже розумна. Мене вона навчила дуже багато чого і за те, що вона мене навчає, я її поважаю. Світлана Володимирівна дуже добра, мила, гарна, спокійна, весела, вона як рідна мама. Я її люблю» (Анастасія Хелетій, 4 клас).

Миронівська початкова школа

Наталія Василівна ЛИТВИНЕНКО

«Я хочу бути, як Наталія Василівна, тому що вона дуже розумна. Вона моя перша вчителька. І коли я виросту, мабуть, також стану вчителем, бо моя вчителька багато чого знає і допомагає мені в усьому» (Єва Тонка, 4 клас).