Тут за цифрами стоять відповідальні люди

26 березня 1996 року начальником Управління Державного Казначейства України у Дніпропетровській області було підписано наказ про призначення з 1 квітня 1996 року начальника відділення Державного Казначейства України у Межівському районі Дніпропетровській області. Ця дата стала початком функціонування новоствореної структури, яку очолила Наталія Василівна Гвоздок. І ось уже срібна дата на календарі нинішнього Управління Державної казначейської служби України у Межівському районі Дніпропетровської області. Ювілейні 25 років відзначають межівські скарбники.

З липня 2019 року Межівське казначейство очолює Наталія Миколаївна Коваленко. З нею ми й поспілкувалися напередодні ювілею.

Вона розповіла, що за роки функціонування Управління кілька разів змінювалися адреси розташування установи, але незмінно стабільними залишалися кращі традиції колективу. Мабуть, гарний керівний може оцінити кожного працівника. От і Наталія Миколаївна знайшла, що сказати і дала об’єктивну оцінку кожному з колег.

– Першим очільником установи стала Наталія Василівна Гвоздок, яка й очолювала її аж до 2011 року. Саме завдяки її зусиллям у будівлі, яка нам перейшла від банку «Україна», зроблено капітальний ремонт, підведено газ, воду. І нині ми працюємо в гарних умовах.

Наразі суто жіночий колектив налічує дев’ять співробітниць. Функціонує два відділи. Відділ звітності та бухгалтерського обліку очолює Любов Василівна Коротун.

– Завдяки злагодженій роботі відділу своєчасно здається уся бюджетна та фінансова звітність, оперативно і без збоїв проводяться платежі, відкриваються рахунки. Дякуючи Любові Василівні наша бухгалтерська служба займає високі рейтингові позиції на рівні області.

Гоц Людмила Іванівна – бухгалтер, як кажуть, на своєму місці. Усі бюджетні кошти прораховує до копійки. Жодних зауважень щодо внутрішнього бухгалтерського обліку установи ніколи не було ні в кого з перевіряючих.

– Я дуже вдячна Людмилі Іванівні за те, що вона справедлива, відповідальна і чесна. І Якименко Ніна Іванівна – чарівна і мудра жінка. Здійснює облік звітності державного та обласного бюджету, відповідає за документи дня. Усе в неї завжди робиться своєчасно, вся документація упорядкована.

Відділом обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів здійснює керівництво заступник начальника відділу (оскільки посада керівника вакантна) – чудовий спеціаліст Єсіпова Олена Григорівна. Вона пройшла шлях від провідного спеціаліста до керівника відділу. Фахівець високого класу, компетентна, завжди надає допомогу бухгалтерам, проводить перевірку бюджетів, інших документів для проведення платежів.

– Як керівник я дуже ціную професійні якості Олени Григорівни, прислухаюся до її думки спеціаліста – казначея від Бога.

Як розповіла Наталія Миколаївна, у підпорядкуванні Олени Григорівни працює три справжніх фахівця. Головний спеціаліст. Монастирна Наталія Миколаївна – неймовірно працьовита і відповідальна жінка. Відповідальна до такої міри, що іноді робочі питання переважують особисті. Власова Вікторія Вікторівна теж відзначається неабиякою відповідальністю. Вболіває за кожного розпорядника коштів, з яким працює. Дуже чуйна людина, кожному готова прийти на допомогу.

– Минулого року до колективу влилася Канівець Ніла Миколаївна. З нами вона зовсім недовго, але у всіх склалося враження, що працюємо з цією жінкою дуже багато років. Цьому вона завдячує і своїми професійними знаннями та навиками, і людськими якостями, зокрема, чуйністю. Я вдячна долі,що вона потрапила в наш колектив. Тепер вона – наша.

Інспектором в Управлінні працює Лях Наталія Григорівна. Відповідає за рух вхідної і вихідної кореспонденції, ведення різноманітних облікових журналів. Гарна людина і гарний спеціаліст.

Наче невеликий вік 25 років. Та за цей час кілька співробітників пішли на заслужений відпочинок. Але в Управлінні про них згадують добрим словом.

– Бондаренко Лідія Григорівна 25 років пропрацювала у Межівському казначействі. Шульгу Тетяну Дмитрівну пам’ятаємо як гарного фахівця, а ще як вишукану і дуже елегантну жінку. Панасенко Діна Олександрівна навчила мене особисто і моїх колег багатьом азам казначейської справи. Велика їй подяка за це. Ще один наш ветеран-скарбник – Новак Любов Іванівна. Саме після неї я прийшла працювати в Управління. Гвоздок Наталія Василівна створювала і ліпила наше казначейство. Енергійна, непосидюча, активна, завжди повна ідей – такою ми пам’ятаємо першу очільницю Межівського казначейства. І дякуємо, що й нас надихала. Один з небагатьох чоловіків, Пудла Микола Якович, працював бухгалтером з дня створення установи до виходу на пенсію.

Спеціалістами з інформаційних технологій та захисту інформації у Межівському казначействі працювали представники сильної половини людства. Довгий час з інформаційними ситемами працював Віктор Іванович Запорожченко. У казначействі у нього й доля склалася, бо саме тут зустрів свою майбутню дружину, Олену Вікторівну. І утворилася казначейська сім’я.

Пізніше комп’ютерним господарством став опікуватися молодий талановитий спеціаліст Дмитро Олексійович Литвиненко. Неймовірно енергійний, позитивний і креативний юнак. Мабуть, варто подякувати і його батькам, що він належить до когорти тієї молоді, яка сама рухається вперед і рухає доручену справу. Дмитра Олексійовича змінив Віталій Володимирович Кий. Якось так складалося, що всі комп’ютерних справ майстри були дійсно майстрами. От і Віталій Володимирович тримав інформаційні системи в порядку.

Після виходу на пенсію Наталії Василівни Гвоздок керівником Управління стала Сипченко Леся Іванівна.

– Леся Іванівна – нова епоха в нашому Управлінні. Молода, але досвідчена, енергійна, компетентна. Навчила нас по-новому працювати і по-новому дивитися на всі проблеми фінансового стану, бюджетної сфери, на взаємовідносини між членами колективу. Для мене вона є взірцем керівника. Показала своїм прикладом, як вести колектив. Тому ми хочемо висловити їй подяку за турботу про нас, за її життєву позицію, професіоналізм, людяність.

Специфіка роботи така, що дуже часто робочий день є ненормованим. Усі працівники розуміють, яка на них покладена відповідальність. Від їх злагоджених дій, усвідомлення і розуміння справи залежить, чи отримають медики, вчителі, вихователі, культпрацівники своєчасно заробітну плату. Від них залежить, чи будуть проведені важливі платежі, щоб забезпечити медикаментами лікарню, чи оплатяться рахунки з придбання продуктів тощо.

– Я хочу подякувати кожному спеціалісту нашого Управління, кожній жінці, яка тут працює за людяність, відповідальність, за розуміння духу команди. За те, що вони є моїми надійним плечима. Я можу покластися на кожну з них. Можу доручити важливу справу і бути впевненою – вони це зроблять. Важливо розуміти, що є команда.

Мабуть, розуміння важливості кожного члена команди необхідне. Наталія Миколаївна зазначила, що коли хтось із колег іде в відпустку, весь колектив розуміє, яке навантаження несе кожен із них. Адже роботи тоді додається всім. Але вони – професіонали. Роблять, не нарікаючи.

Межівське казначейство кілька разів переживало реорганізацію. Зараз вони теж перебувають у процесі переведення казначейської справи у площину інформатизації. У пріоритет ставиться система дистанційного обслуговування З цього питання днями відбулася онлайн конференція з головою Державної казначейської служби України Тетяною Слюз. Вона кожного керівника на місцях запитала, як вони бачать процес, які пропозиції можуть надати. Усіх вислухала. Адже важливо розуміти, що фахівця високого рівня втратити не можна, підірвати бюджетні процеси недопустимо. Тому кожен працівник казначейської системи має усвідомлювати – він важливий у ній. Адже за великими і малими цифрами, за бухгалтерськими рахунками і звітами стоять люди – високі професіонали. Наталія Миколаївна Коваленко це розуміє:

– Для мене кожна людина цінна!

Тож з ювілеєм вас, шановні казначеї!

Добра вам, здоров’я, сімейного затишку.

Хай завжди бюджети будуть наповнені, вистачає коштів на все заплановане.

Нехай усі цифри сходяться, і щоб завжди у вас було «не приблизно, а дорівнює», як сказала в нашій розмові Наталія Миколаївна Коваленко.

Антоніна ТАРАСЕНКО.