Він захищав Україну: у Слов’янській громаді пройшли спортивні змагання пам’яті тренера Віталія Нікітенка

Цими днями у спортивному комплексі села Слов’янка відбулася непересічна подія  – Відкритий Кубок пам’яті тренера-викладача Межівської ДЮСШ з футболу, Захисника України  Віталія Миколайовича Нікітенка, який пішов  з життя після важкої хвороби у січні цього року.

…«НІКІТА» (позивний Віталія) – був справжнім воїном. Сміливим, порядним чоловіком. Велика честь була разом з ним боронити Україну», – згадують його бойові побратими. «Він інколи не скаржився, якби важко не було. Завжди приходив на допомогу. На нього можна було розраховувати у важку хвилину. Його плече підтримки відчували всі, хто був поруч…»

Від перших днів повномасштабного вторгнення, коли російські окупанти прийшли на нашу землю, Віталій, без сумнівів та вагань  став на захист України.

Практично рік війни він був у самісінькому пеклі…

Захищав Харківщину на Ізюмському напрямку, потім був  Бахмут….

Нагороджений Відзнакою командування 93-ї ОМБР «Холодний Яр», якою сам Віталій  дуже пишався.

31 січня 2023 року Слов’янська громада  провела в останню путь захисника України, тренера з футболу Слов’янської філії Межівської дитячо-юнацької спортивної школи (відділення Слов’янка) Віталія Нікітенка…

…Турнір «Пам’яті тренера…» зібрав під своїми під дахом гостинної спортивної зали, де багато років пропрацював Віталій – десятки юнаків та дівчат з трьох громад: Слов’янської, Межівської та Петропавлівської.

Під час урочистої частини турніру  до присутніх звернулися почесні  гості: Слов’янський сільський голова –  Галина Смольська, заступник директора Межівської ДЮСШ – Галина Ткаченко.

Багато теплих, зворушливих слів прозвучало, як світла, добра  пам’ять про тренера, чоловіка, громадянина, Захисника України – Віталія Нікітенка.

«Навчаючи правилам гри, тренуючи своїх вихованців, прививав глибоку любов до спорту, яка росла разом з майстерністю і залишалась назавжди.

Постійно прагнув досягти кращого, хоча його команда мала досить високі здобутки, про що свідчать спортивні нагороди.

Ось і у лютому 2022 року готувалися до проведення турніру, навіть, закупили все необхідне для організації змагань та нагородження переможців…

Той чорний день початку війни багатьом зламав усі плани, зламав життя нашого народу.

Тож, вже 26.02.2022 року Віталій Миколайович  став до лав ЗСУ. Свій вчинок пояснив коротко: «Ми повинні захистити своїх дітей…» Його дітьми були і власні син з донечкою, і його вихованці, думки про яких не покидали ніколи…, – відзначила ведуча заходу Валентина Кравцова.

Світлу пам’ять тренера вшанували скорботною хвилиною мовчання та, як знак глибокої шани та вдячності, вручили квіти дружині Героя – Людмилі Володимирівні.

Учасники заходу також відвідали Алею героїв Слов’янської громади, де також поклали квіти до портрета Віталія Нікітенка.

Власне самі змагання складалися з двох частин: волейбольного (дівчата) та футбольного (юнаки) турнірів.

У кожному з них взяли участь команди від трьох громад: Межівської, Слов’янської та Петропавлівської : команда юнаків Петропавлівської  територіальної громади  (тренер-викладач Корнєв Ігор Миколайович), команда юнаків Слов’янської територіальної громади (тренер-викладач  Закупа Максим Костянитинович), команда юнаків ДЮСШ Межівської територіальної громади (тренер-викладач  Олексенко   Євген  Сергійович); команда дівчат   Петропавлівської територіальної громади (тренер-викладач Мустафаєв Олег Азимович), команда  дівчат    Слов’янської  громади (тренер-викладач Таранець Микола Миколайович), команда  дівчат  ДЮСШ Межівської територіальної  громади (тренер-викладач   Ткаченко Галина Мустафівна).

У спортивній залі панувала чудова, товариська, по-спортивному азартна атмосфера.

А волейбольні та футбольні поєдинки супроводжувались величезною підтримкою вболівальників.

Щодо підсумків, то у обох турнірах перемогу святкували вихованці Межівської ДЮСШ: волейбольна команда дівчат  чемпіонів і призерів Дніпропетровської області тренера Галини Ткаченко та футбольна команда юнаків тренера Євгена Олексенка.

Почесними грамотами та приємними призами були відзначені кращі гравчині на волейбольному майданчику:  Діденко Альбіна, Зваричук Кароліна та Безміліцина Вероніка (Межівська ДЮСШ); Лоік Вікторія, Леван Єлизавета та Гарбуз Юлія (Слов’янська філія)…

… та кращі гравці турніру з футзалу : Цап Артем, Черевко Костянтин, Кобець Гліб  – всі Слов’янська філія. Гоголєв Олександр, Панов Станіслав та Кривонос Дмитро – всі Межівська ДЮСШ; Сергєєв Віталій, Григоревський Ілля – Петропавлівська ДЮСШ.

Віталію Нікітенку було лише 52…

У нього залишились мама, дружина, син та донька, онук, брат, який також сьогодні захищає Україну.

Щирі співчуття родині та близьким…

Нехай Господь допоможе пережити біль гіркої, непоправної втрати.

… Справжній патріот України, чудовий тренер, якого любили і поважали вихованці,  щирий, добрий, безвідмовний, люблячий чоловік, турботливий батько і дідусь, але в той же час сміливий, принциповий, відвертий – таким ми запам’ятаємо Віталія, або як згадуватимуть всі його друзі та побратими – «НІКІТУ»…

Вічна, світла пам’ять та безмежна шана Герою, Тренеру з великої літери !