Вони міцно тримають позашкільний фронт

З кінця лютого, відколи почалося повномасштабне вторгнення російського агресора на нашу землю, багато навчальних та позашкільних закладів призупинили роботу. Частина працівників і вихованців змушені були покинути домівки і шукати прихистку в інших регіонах України та за кордоном. Напередодні професійного свята ми завітали до Межівського БДЮТ, щоб дізнатися, як же працює заклад в умовах війни.

Як розповіла нам директорка позашкільного закладу Олена Черепаха, з початку повномасштабного вторгнення усі працівники залишались на робочих місцях. Занурення у творчу працю рятувало від панічних настроїв, від розгубленості. І зараз педагоги виходять на уроки онлайн – навчають, дають завдання. Зворотній зв’язок відбувається у Вайбері, де створені тематичні групи. Також результати роботи гуртків висвітлюються на сторінці у соцмережі Фейсбук. І набір нових вихованців теж відбувся онлайн, тоді як раніше працівники закладу проводили особисті зустрічі з дітьми у школах, садочках, влаштовували виставки виробів гуртківців.

З початку року гуртківці Будинку творчості взяли участь у багатьох конкурсах. Перший Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Талан-Ти»; XI Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Соловйов Арт»; Всеукраїнський дистанційний багатожанровий конкурс «Битва жанрів IV»; Міжнародний дистанційний багатожанровий конкурс «VALENCIA ART FEST 2022» (м. Валенсія, Іспанія); II Всеукраїнський фестиваль-конкурс «На струнах Кобзаревої душі» – 2022 (Нова Каховка); Обласний конкурс «Мирний космос» у рамках відбіркового туру Всеукраїнського колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність»; Обласний відкритий конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання «Наближаємо Перемогу», Обласна виставка художньо-технічного профілю «Речовий дизайн» «Наш пошук і творчість, тобі Україно!», Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», Міжнародний конкурс мистецтв ART FEST «STAR OF TALENT» UKRAINA-POLSKA WIOSNA-2022, Всеукраїнський творчий інклюзивний фестиваль «Натхнення без кордонів». Цей перелік – яскрава ілюстрація вищесказаного.

Пані Олена підсумувала:

– Наші вихованці беруть активну участь у конкурсах. Ми бажаємо їм успіхів, натхнення і завжди мати за мету підніматися по сходинках творчості на вершину слави! Хочу зазначити, що у нас працюють дуже талановиті, креативні люди. Не зупинили навчальний процес, працюють онлайн, навчають дітей. Їх вихованці отримують чудові результати. Технічний персонал забезпечує комфортні умови для роботи. Тож я хочу подякувати всім за самовіддану творчу працю. Це наші основні працівники Свіженець Л.В., Гриценко С.В., Воскобойник Н.І., Костиря О.В., Терещенко І.В., Сидоренко С.В., Присуха Н.А., Рубан Ф.Г., Сидоренко А.М. А також сумісники Зіненко А.О., Колісник О.Ю., Левковець І.П., Бакаляр І.Л.

Саме Межівський БДЮТ бере участь участь в обласному еколого-просвітницькому  конкурсі «Лелека». У його рамках керівниками гуртків «Природолюб» (Зіненко А.О.) та «Соломоплетіння» (Воскобойник Н.І.) проведено інтегроване заняття, на якому учасники обмінялися цікавою інформацією про гніздування лелек, їх харчування, турботу про потомство. Потім була творча робота – гуртківці з природного матеріалу (кукурудзяного листя) виготовили птахів, які символізують мир на нашій землі. Адже з давніх-давен лелека вважався магічним птахом, що приносить добробут, мир і злагоду на своїх крилах. Сподіваємося, що вони якнайшвидше принесуть нам перемогу.

За кілька днів відбудеться Всеукраїнський форум «Діти і освітянський фронт позашкілля». Безсумнівно, Межівський будинок дитячої і юнацької творчості міг би бути гідно представлений на такому поважному зібранні. Адже тут працюють справжні майстри своєї справи.

Межівський БДЮТ відвідала
Антоніна ТАРАСЕНКО