Вшанували бойових побратимів

Міцні рукостискання, обійми, щирі слова привітань… Вони бойові побратими, «шураві»… Ветерани Афганської війни…
Кожного року їхня зустріч 15 лютого наповнена особливим змістом. Це насамперед данина пам’яті про обпалену юність, про загиблих друзів, про роки, які ніколи не викреслити з пам’яті. Безжальної пам’яті, яка завжди нагадає, що вони були ТАМ, як вони самі говорили: «За річкою…»
Цьогорічна їх зустріч була присвячена 31-й річниці виведення радянських військ з Афганістану…

Зранку від райдержадміністрації за кількома маршрутами стартувала естафета пам’яті місцями поховань воїнів-інтернаціоналістів району, загиблих під час Афганської війни та померлих у мирний час.

Варто відзначити, що від початку бойових дій на Сході України за рішенням районної організації Української спілки ветеранів Афганістану 15 лютого учасники естафети також віддають шану загиблим і померлим учасникам АТО/ООС – захисникам рідної держави.

Особливо урочисто проходять короткі мітинги пам’яті біля могил воїнів-афганців, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку: Світлани Дорош, Володимира Ярмоша, Віктора Шевченка, Михайла Ярового.

Після завершення естафети відбувся мітинг біля пам’ятника воїнам-афганцям, що розташований у Центральному парку Межової, за участі керівництва району та Межівської об’єднаної громади.

У теплій, товариській атмосфері пройшло спілкування бойових побратимів під час заходу, який завершував цей знаковий і пам’ятний для кожного воїна-інтернаціоналіста день.

 

15 лютого… Рівно 31 рік тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу. 160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 – не повернулися додому, більше 8 тисяч – зазнали поранення, понад 100 тисяч – перенесли складні захворювання.

Минули роки. Війну в Афганістані світова спільнота визнала політичною помилкою зовнішньої політики Радянського Союзу. Однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов смертельними гірськими стежками, хто втратив друзів, дітей чи батьків…

Всього на Межівщині сьогодні проживає 47 воїнів-афганців та 18 воїнів-інтернаціоналістів, які виконували миротворчі місії на території інших держав: Чехословаччини, Анголи, Югославії, Угорщини, Іраку та інших.