Їхня професія вкрай потрібна

Працівники поштового зв’язку 9 жовтня відзначають професійне свято – Всесвітній день пошти. Саме цього дня 1874 року був заснований Всесвітній поштовий союз (ВПС) – одна з найстаріших і найбільш представницьких міжнародних і міжурядових організацій, що має статус спеціалізованого закладу при ООН. Україна є членом ВПС з 1947 року і представлена в організації «Укрпоштою».

Сьогодні пошта виконує серйозні соціальні завдання, у тому числі інформаційне забезпечення населення, доставка пенсій, соціальних виплат, періодичних видань та поштових відправлень, а також забезпечення надання адміністративних послуг. У цьому заслуга усієї команди «Укрпошти», і зокрема, листонош – цих високоповажних людей, яких кожен радий бачити на порозі свого будинку.

На Межівській пошті працюють шість листонош. Серед них і Дуріцька Надія Максимівна, яку по праву можна назвати старожилом у професії, бо працює вона з 1985 року. Здавалося б, і зарплата невелика, і погода не завжди сприяє приємній прогулянці з важкою сумкою. Чому ж тоді саме цю роботу вона обрала?

– Дуже люблю спілкуватися з людьми. Раніше у мене була інша дільниця. А потім я перейшла на нову. Людей тут дуже багато, ще не з усіма познайомилася. Швидше знайомлюся з тими, хто живе в приватному секторі. А в багатоквартирних будинках можна довго не бачитися з мешканцями, їм просто залишаю кореспонденцію в поштових скриньках.

Родом пані Надія з Новопавлівки. Отримавши в училищі фах швачки, працювала в Дніпропетровську (зараз м. Дніпро). Коли перебралася жити в Межову, на пошті саме було вільне місце. Почала працювати, робота сподобалася, тому вже нічого іншого й не шукала. Зустрічають люди її радо, називають Надя, Надюша. Жінка розповідає, що ніколи просто так не віддає газети чи пенсію:

– Обов’язково з кожним поговоримо. Про що? Та про все – про життя, про ціни, про квіти.

Робота листоноші – не з легких. Якщо зазирнути в її сумку, то можна побачити там свіжу пресу, листи (прості і замовні), платіжки за електроенергію, газ, телефон, «бандерольки» з AliExpress. А ще різноманітний, хоча й не «поштовий», крам – печиво, мило, шкарпетки та інші продовольчі й споживчі товари. Посилки також доставляє – чи великі, чи маленькі – різниці немає.

– Буває, люди просять, щоб занесла, то не відмовляю, навіть якщо не оформлена кур’єрська доставка.

Робота листоноші відповідальна, тому дуже важливі пунктуальність, чесність, хороша пам’ять і фізична витривалість. Працювати доводиться на свіжому повітрі, у будь-яку пору року, за будь-якої погоди, постійно контактувати з людьми. Але якщо ви працюєте листоношею, то вам точно не загрожують хвороби, пов’язані з малорухливістю – ваш вимушений активний спосіб життя запобігатиме їх розвитку. Пані Надія з роботою справляється. Каже, любить спорт (регулярні пробіжки), тому ще має наснагу. Надійний її помічник – велосипед. Навантажила – і повезла.

Минулого року за станом здоров’я певний час не працювала, тому пропустила акцію від «Межівського меридіана» на більшу кількість передплат. Каже, якщо цього року знову буде така, то участь обов’язково братиме. Хоча й без акцій намагається заохотити людей читати періодику.

– Кажу, що треба бути в курсі новин. А ще й програму телепередач можна подивитися в газеті, чи знайти корисні поради, рецепти, цікаві історії тощо. Найбільше читають газети «Сім’я», «Сільський вісник», «Сільські вісті», і, звичайно, «Межівський меридіан». На моїй дільниці досить багато людей читають місцеву газету. Правда, молоді серед них малувато.

Проживає пані Надія удвох з чоловіком. Троє дорослих дітей живуть у Києві та Дніпрі. Оскільки мешкає в приватному будинку, то вдома роботи має багато. Порають з чоловіком город. А для душі – квіти. І в дворі, і на вулиці. Щовесни радують око яскраві тюльпани, восени дивують різнобарв’ям осінні айстри (російською їх у нас називають «сентябрины»).

У професійне свято колегам-поштовикам Надія Максимівна бажає, перш за все, здоров’я. Щоб у сім’ях було все добре, а також миру, тепла, доброти, світла, гарних емоцій. «Межівський меридіан» приєднується до цих побажань. Адже невтомна праця листонош і всіх працівників пошти забезпечує надійний зв’язок і об’єднує людей, розділених великими відстанями. Тож успіхів вам!

Антоніна ТАРАСЕНКО