Ми – це Україна!

Під таким гаслом напередодні Дня Соборності України 20 січня у відділі обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ» для учнів Межівського ПТУ була проведена година соборності «Україна починається з нас».

Ще до початку заходу молодь утворила символічний ланцюг єднання біля Центру культури та дозвілля.

Ведучі ознайомили присутніх з історією свята Соборності України, згадали тих історичних діячів, які доклали чимало зусиль для об’єднання і розвитку українських земель.

На захід завітали секретар Межівської селищної ради Любов Максімкіна, викладачі професійно-технічного училища.

До присутніх з вітальним словом звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Межівського ПТУ Галина Осьмуха. Зокрема, вона сказала:

– Ми – звичайні українці. Але через кожного з нас інші люди відкривають для себе нашу державу. Бо й наш досвід, і наші знання впливають на її розвиток. Ми з вами – це Україна. Тому що гарний фахівець – тракторист, водій, ветеринар, водій, бухгалтер – допомагає розвитку і процвітанню країни. В професійному училищі навчаються діти з різних регіонів – і з Донеччини, і з Дніпропетровщини. Вони навчаються розуміти одне одного. А ще розуміти, що ми – є, ми будемо, і нас не зрушити.

Під час заходу звучали пісні у виконанні Сергія Черепахи, Діани Семенюк з гуртка вокального співу Межівського БДЮТ (керівник Світлана Гриценко). До речі, юна виконавиця була висунута на звання «Людина року-2021» у номінації «Юний талант».

Вірші читали бібліотекар відділу обслуговування дітей Анна Грицай та учні професійно-технічного училища – Роман Касьян (майбутній тракторист-водій) і Катерина Пивовар (майбутній бухгалтер).

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, борців за свободу людей під час Революції Гідності, а також героїв, що полягли у боротьбі, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України. Серед них і наші воїни-земляки Андрій Шульга, який на День Соборності святкував би своє 29-ти річчя та Олег Кулиненко, життя якого обірвалося саме 22 січня 2015 року у бою поблизу Авдіївки.

Розповідь ведучих, виступи гостей супроводжувався змістовним відеорядом – презентацією «Обнялися береги одного вічного народу». Відповідного настрою додавала виставка-інсталяція «Соборність духу, розуму і серця».

На завершення ведучі зазначили, що держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою і щасливою. І саме молоде покоління нашої незалежної держави має вірити, що її територіальна цілісність, скріплена кров’ю мільйонів українців, навіки залишатиметься непорушною.

Антоніна ТАРАСЕНКО