Зливали координати для ракетних ударів по залізниці. На Дніпропетровщині СБУ затримало інформаторів РФ
Правоохоронці зірвали спроби країни-агресорки РФ зі знищення логістики Сил оборони України на південно-східному фронті.
Джерело:
Фото: Затримання. Фото: СБУ
За результатами спецоперації Служби безпеки на Дніпропетровщині було затримано 2 російських інформаторів, які готували координати для нової серії ракетно-дронових ударів агресора по об’єктах “Укрзалізниці”. Про це йдеться в повідомленні СБУ.
Як повідомляється, під “прицілом” росіян були вузлові станції та залізничні лінії, через які, на думку ворога, могли транспортувати бойову техніку та боєприпаси на східний фронт.
За матеріалами справи, щоб скоригувати вогневе ураження, зловмисники встановлювали поблизу залізничних станцій приховані відеокамери, які в режимі реального часу транслювали рух потягів на акаунти окупантів.
Для маскування “відеопасток” зловмисники облаштовували їх на деревах, ховаючи у гілках, та підключали до них портативні акумулятори.
Кожні три дні ворожі поплічники здійснювали заміну павербанків для безперебійної передачі відео.
СБУ встановила, що інформатори діяли окремо один від одного, але ретельно дотримувалися інструкцій та заходів конспірації від єдиного куратора з Росії.
Співробітники Служби безпеки викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали.
За даними слідства, обидва злочинці є місцевими безробітними віком 20 і 23 років, яких агресор дистанційно завербував через Telegram-канали з пошуку “легких” грошей.
Під час обшуків у них вилучили мобільні телефони, павербанки та відеокамери із доказами підривної діяльності на користь РФ.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (пособництво у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення та розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчинене в умовах воєнного стану).