Будьте обережними з вогнем!

В Межівському районі за літній період збільшилась кількість пожеж в екосистемах, особливо спалювання сухої трави та стерні. З 01 червня по 1 вересня виникло 77 пожеж в природних екосистемах. Найбільша їх кількість сталася на території Межівської селищної ради.

При спалюванні трави на присадибних ділянках, або поживних залишків на фермерських полях, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки та лісові угіддя. Саме через спалювання сухої рослинності на полях починається більшість степових та лісових пожеж. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Кожний необдуманий та безвідповідальний вчинок під час розведення вогню містить в собі небезпеку для довкілля. Залишене без нагляду вогнище, кинутий сірник, або навіть викинута склянка під променями сонця можуть спровокувати масштабну лісову пожежу, а неконтрольоване випалювання сухої стерні чи побутових відходів, зокрема, поблизу торфополів – затяжне, багатоденне горіння торфу.

Згідно вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів» самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними радами та їх виконавчими органами. Стаття 27 Закону України «Про рослинний світ» передбачає, що випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади. Статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за самовільне спалювання листя рослинності або їх залишків та опалого листя.

Виходячи зі сказаного, звертаємося до населення Межівського району:

– не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку!

Андрій ХОМЕНКО,
головний інспектор Межівського районного сектору Головного управління ДСНС України в облас