ДСНС застерігає про небезпеку отруєння грибами!

Початок весняного сезону грибів розпочався і продовжуватиметься до кінця весни. Це саме той час, коли починаються справжні «жнива» грибів, адже саме в цей час люди збирають перші смачненькі грибочки. Аби прекрасний відпочинок не обернувся для вас трагічно, рятувальники Дніпропетровщини попереджають про небезпеку отруєння грибами.

Важливо знати що ви кладете до свого кошика! Для отримання таких знань, спілкуйтеся з більш досвідченими грибниками, вивчайте енциклопедії з ілюстраціями грибів, читайте якомога більше інформаційної літератури про кожний вид та їх відмінності.

Головні правила, яких варто дотримуватись:

  не порівнюйте ілюстрації з вашими зібраними грибами, бо вони можуть кардинально відрізнятися;

  отруйні гриби небезпечні тим, що містять у собі велику кількість токсинів. Токсини різних грибів по-різному діють на організм, викликаючи різні наслідки;

  небезпечність отрути грибів не зникає навіть після довготривалої їх обробки: варінні, нагріванні, просушуванні, вимочуванні;

  не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок;

  ніколи не купуйте гриби у людей з рук. Віддавайте перевагу супермаркетам, теплицям та спеціалізованим точкам продажу.

Перша допомога при отруєнні грибами:

1. Викличте швидку медичну допомогу.

2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

4. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Шановні грибники та любителі грибництва Дніпропетровщини! Пам’ятайте про власну безпеку!

Андрій ХОМЕНКО,
головний інспектор Межівського районного сектору ГУ
ДСНС України у Дніпропетровській області.