На Дніпропетровщині можна отримати адмінпослуги та консультації

На Дніпропетровщині під час воєнного стану працюють майже всі центри надання адмінпослуг. Особлива увага в них приділяється вимушеним переселенцям. У ЦНАПи звертаються за пільгами, довідками та субсидіями, а також заявляють про зруйноване житло

Робота «супермаркетів сервісів»

292 тис – стільки послуг за три місяці війни надали ЦНАПи Дніпропетровщини.

Найчастіше люди звертались за пільгами, довідками переселенця та субсидіями. Зокрема за час воєнного стану до них звернулось більш ніж 194 тис переселенців. Саме їм наразі приділяється особлива увага.

– Війна залишила відбиток на роботі центрів надання адмінпослуг області. Втім, наша мережа ЦНАПів працює – на перемогу. А кожен офіс залишається «файним супермаркетом сервісів, – зазначив заступник голови Дніпропетровської військової адміністрації Іван Начовний.

Нині в області працює 64 із 66 таких центрів.

Реєструють та консультують

Зокрема, в центрах надання адмінпослуг через війну з’явилась нова опція. Тепер тут можна зареєструвати повідомлення про руйнування майна.

Наразі у ЦНАПах вже зареєстровано 115 таких повідомлень. Центри допомагають збирати інформацію про пошкоджену або знищену нерухомість та консультують людей і допомагають їм подати відповідну заяву через мобільний застосунок «Дія».

– Закінчиться війна, буде перемога, країна відбудується. Зараз першочергове завдання – фіксувати випадки пошкоджень та руйнувань. В цьому і допомагають адміністратори наших ЦНАПів, – сказав Іван Начовний і зазначив, що заявляти про руйнування майна потрібно, аби отримати компенсацію від держави.

Кожен випадок розглядатимуть експерти та спеціальні комісії. Вони ж оцінюватимуть збитки.

Тамара БЕЛКІНА