Що робити, якщо на землі побачили боєприпас

Мешканців області влада закликає не брати до рук підозрілі предмети, знайдені на землі. Це може бути касетний боєприпас. Під час обстрілів вони прилітають у поля, на подвір’я та дахи будинків. Особлива увага – мешканцям Криворізького та Синельниківського районів, бо саме ці території обстрілює ворог.

Так, у Криворізькому районі від ворожого снаряду вже загинуло п’ятеро людей. Ще одна дитина загинула у Синельниківському. Серед дорослих – кричущий випадок, коли чоловік, знайшовши боеприпас, хотів перевезти його додому на велосипеді. Під час руху заряд здетонував, людина загинула на місці, а у Синельниківсьокму районі дитина взяла до рук боєприпас від касетного снаряду та принесла його додому, де вибухівка здетонувала.

Про це повідомляють в Дніпропетровській військовій адміністрації. Там зазначають, що батьки повинні пояснити дітям, що нічого не можна підіймати з землі.

– Не чіпайте вибухівку, що лишається після атак окупантів. Поясніть це правило дітям, друзям, сусідам та знайомим, щоб цю інформацію знало якомога більше людей, адже тільки так можна запобігти новим випадкам загибелі людей, – наголосили у військовій адміністрації області.

Побачивши підозрілий предмет, слід негайно викликати поліцію
по
телефону 102 або рятувальників за номером 101

Нині піротехніки знешкоджують ворожі боєприпаси, але їх багато і на це потрібен час. В області вже знешкодили 2 тис. таких «подарунків» від ворога.

Тамара БЕЛКІНА