Новий Рік: скільки відпочиватимуть українці

Наближаються найочікуваніші свята року – Новий рік і Різдво. Вже сьогодні у повітрі бринить атмосфера веселощів і відпочинку, а працювати зовсім не хочеться. Щоб спланувати свій відпочинок на новорічних вихідних, потрібно визначитися з офіційним списком неробочих днів в Україні.

Коли вихідні на Новий Рік

Перший вихідний на новорічні свята припаде на грудень – в Україні неробочим днем є католицьке Різдво 25 грудня в п’ятницю. З 2017 року офіційним вихідним стало відзначення Різдва Христового й за григоріанським календарем.

Що стосується четверга 31 грудня, то цей день буде робочим. Однак робочий час буде скорочений на 1 годину. Наступного дня розпочнуться триденні вихідні: з 1 січня (п’ятниця) по 3 січня (неділя).

Різдво за юліанським календарем, яке відзначає Православна церква, також порадує нас додатковим вихідним. Неробочим днем 7 січня. Середа 6 січня перед ним матиме скорочений на 1 годину робочий день.

Щоб продовжити вихідні, влада рекомендує роботодавцям перенести робочий день з 8 січня (п’ятниця) на суботу, 16 січня. Таким чином у нас буде 4 вихідних поспіль: з 7 по 10 число. Проте додатковий день доведеться відпрацювати.