На Межівщині стартували жнива!

Розпочали жнива господарства Межівщини традиційно зі збирання озимого ячменю, а коли наші читачі читатимуть цю статтю, вже триватиме активна косовиця хліба.

Після затяжних опадів у регіон прийшли, можна сказати, естремально високі температури (хоча і більш звичні нам за останніми роками) – у тіні зранку біля 30 градусів за Цельсієм. І агроформування, не зволікаючи, включились у жнивну кампанію.

Зважаючи на велику вегетативну масу збіжжя, косовиця цього року досить непроста для техніки, але насамперед для самих хліборобів. Ти не менш, виробники поступово нарощують темпи збирання, аби не допустити розповсюдження хвороб, особливо на полеглих площах, або навіть проростання зерна у колосі…

Як повідомляє управління економіки Межівської СТГ, на полях громади до збирання підлягає понад 12,5 тис. га ранніх зернових, з них озимої пшениці 11 040 га, озимого ячменю 821 га та ярого ячменю 507 гектар. Зібрано станом на 15 липня 1300 гектарів або близько 10% озимих.

Повністю завершили збирання озимого ячменю ТОВ «Перемога», СФГ «Яна», СФГ «Верес». Середня врожайність складає близько 31,7 цнт/га. Зокрема, керівник ТОВ «Перемога» Сергій Васильович Маловічко відзначає, що ячмінь зібрали в найкоротші строки, а його до збирання підлягало чималенько – 309 гектарів.

Ужинок, за словами директора, – непоганий, але:
– Звичайно, проблем вистачало. Відсотків на 70-80 ячмінь поліг. Цього року сіяли сорт вітчизняної селекції «9-й Вал». Вегетативна маса – значна, що теж впливало на темпи. Ми ще в перших числах липня оцінили стан посівів, і зрозуміли що «йде підгон» (друге стебло із зони кущіння), тому попередньо вимушені були спрацювали «гліфосатами». Сьогодні вже вийшли на пшеницю, якої у господарстві підлягає до збирання понад 1700 га, і поки що маємо, на нашу думку, непоганий, як для цього року, ужинок – на різних площах від 40 до 50 цнт/га.

ТОВ «Перемога»
зліва-направо: Таїцький Анатолій, Тур Юрій, Ігнатюк Леонід, Богослав Володимир

Підтверджує слова Сергія Васильовича і головний агроном СФГ «Яна» Олександр Іванович Фостенко. Хлібороби «Яни», до речі, теж у числі перших зібрали ячмінь (320 га).

– Втрати є, – говорить він. – Проте, не критичні. Про проростання говорити не буду, хоча полеглий колос активно зволожується випаровуванням вологи. Хвороби, безумовно, присутні.

СФГ «Яна»
зліва-направо: Кирпиченко Валерій та Лисиця Григорій

Як повідомляє відділ економічного та агропромислового розвитку Синельниківсьої РДА, на сьогодні з п’яти районів (Синельниківський, Межівський, Васильківський, Покровський, Петропавлівський), обліковується 486,4 тис. га ріллі, з них під озимими зерновими – 165,7 тис. га: під озимою пшеницею 153,0 тис. га, озимим ячменем 12,6 тис. га. Зокрема, по колишніх районах під озимими у Васильківському – 30,4 тис. га, Покровському – 29,4 тис. га; Межівському – 32,2 тис. га; Петропавлівському – 26,8 тис. га; Синельниківському – 34,0 тис. га.