Аварійний ремонт дороги на Іванівку … силами громади?

…Той, хто останні роки все ж наважився на подорож до Іванівки – сто відсотків запам’ятає її надовго. Це справжнє випробовування, яке десятки іванівців долають кожного дня Випробовування і для людей і для транспорту…

Який вихід із ситуації пропонує виконавчий комітет Межівської селищної ради та комісія з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки  – читайте у матеріалі “Межівського меридіана”.

Дороги… дороги… дороги…

Повномасштабна війна в Україні внесла корективи у плани по відновленню доріг.

Влада говорить, що капітальні ремонти призупинені, проводиться лише експлуатаційне утримання, тобто поточний ямковий ремонт і в першу чергу ремонтуються аварійні ділянки доріг, де спостерігається найбільш інтенсивний рух автотранспорту.

Пам’ятаємо, як група народних депутатів запропонувала Верховній Раді тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, призупинити видатки державного та місцевих бюджетів на благоустрій населених пунктів, будівництво та ремонт цілого переліку об’єктів.

Все правильно – насамперед Перемога і підтримка ЗСУ!

Але…

Думаю ніхто не буде сперечатись, що автошляхи державного та обласного значення в нашому регіоні (скажімо, колишній Межівський район) – знаходяться не просто в жахливому стані, а на окремих ділянках вони… не придатні до експлуатації.

Якщо говорити про Межівську громаду – то її ключові артерії: автошлях т -04-06 Григорівка – Межова – Покровськ (від Демуриного до Новопідгородного) та О041405 Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка (на відрізку Іванівка – Новопавлівка) – просто «вимагають» капітального ремонту.

Межівська селищна рада повідомляє, що неодноразово зверталася з листами та запитами зокрема і в Департамент житлово-комунального господарства та будівництва ДніпроОДА і до Кабміну (профільних міністерств та служб).

Проте…поки що результату немає…

Днями стало відомо, що через кричущий стан автошляху О041405 Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка швидка допомога не змогла вчасно надати допомогу хворій жінці в селі Іванівка.

Як стало відомо – цей випадок став летальним…

Той, хто останні роки все ж наважився на подорож до Іванівки – сто відсотків запам’ятає її надовго. Це справжнє випробовування, яке десятки іванівців долають кожного дня Випробовування і для людей і для транспорту.

Минулого тижня селищна рада спільно із старостатом намагались за допомогою кількох самоскидів шлаку та екскаватора засипати справжнє озеро по вул. Центральній в самій Іванівці та, по-можливості, «зігнати» воду з кількох таких же озер по ОО41405… Результат? Хочеться сподіватись, що позитивний. Хоч на деякий час…

Жителі старостату у розпачі та називають свої дороги «рокадами»…Під це визначення підпадають шосейні або ґрунтові дороги вздовж лінії фронту, розбиті вщент вирвами від бомб та снарядів.

…Певно, що сьогодні не на часі більшість видатків з державного та місцевих бюджетів, але швидка та пожежний автомобіль обов’язково мають доїхати до села, в якому проживають до 1000 мешканців.

Можна навіть взяти на себе сміливість і твердити, що це також у певному сенсі і питання обороноздатності.…

Під час зустрічі з іванівцями Володимир Зражевський повідомив, що 1 грудня в черговий раз, з фото та відеоматеріалами, відвідає Дніпропетровську облдержадміністрацію та прохатиме про термінове вирішення питання.

– Ми сподіваємось, звичайно на позитивний результат. Але, разом з тим, вже готуємо розгляд питання на комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій селищної ради, де говоритимемо про ремонт найбільш аварійних ділянок, скажімо так, силами громади… – відзначив він.

4 грудня питання про аварійний стан автомобільної дороги О 041405 сполученням Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка було винесено на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Межівської селищної ради.

Питання було винесено саме на розгляд комісії ТЕБ та НС, адже  стан дорожнього покриття знаходиться у критичному стані з непроїзними ділянками, не підлягає ямковому ремонту, а середня швидкість руху транспорту на дорозі не перевищує 20-30 км/год.

Такий стан дороги ставить під загрозу людське життя та здоров’я, збільшуючи кількість дорожно–транспортних пригод, а час доїзду до села Іванівка  – медиків, рятувальників, правоохоронців може сягати години.

Разом з тим, вищезазначена автомобільна дорога є єдиною, що з’єднує жителів села Іванівка (населення 969 осіб) з центральною садибою громади.

Особливу стурбованість та соціальну напругу серед  батьків і дітей с. Іванівки викликає те, що цією дорогою підвозяться 45 учнів до Іванівської гімназії Межівської селищної ради та учбового комбінату у смт Межова.

З метою покращення транспортного сполучення між с. Іванівка та іншими населеними пунктами Межівської СТГ, для попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, комісія ВИРІШИЛА: 

Провести НЕГАЙНЕ обстеження стану автомобільної дороги О 041405 сполученням Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка щодо визначення орієнтовних обсягів матеріалу для тимчасового ремонту дороги.

– ЗОБОВ’ЯЗАТИ відділ будівництва, архітектури, благоустрою та житлово-комунального господарства Межівської селищної ради провести закупівлю доменного шлаку для засипання ям автомобільної дороги О 041405 сполученням Гаврилівка-Іванівка-Новопавлівка. Мова йде про 300 тонн матеріалів, вартістю 700 гривень за тонну.

Повідомлення про проведення таких робіт буде направлено до Департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської обласної військової адміністрації щодо проведення робіт із засипання ям автомобільної дороги.

Комісія проголосувала «ЗА» майже одноголосно.

Як повідоми Межівський селищний голова Володимир Зражевський  – виконавчий комітет ради – не бачить сьогодні іншого рішення, а враховуючи ситуацію, що склалася – відкладати його просто неможна.

 – Ми чудово розуміємо, що це дорога обласного значення та перебуває на балансі Департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

 Частина цього критичного відрізку – знаходиться на території Новопавлівської сільської ради, частина – Межівської селищної ради. Але, ще раз:  на сьогодні – це єдина транспортна артерія, що сполучає Іванівський старостинський округ  – з центральною садибою, вона є критично важливою для доїзду медиків, пожежників, поліцейських.

Ми розуміємо, що сьогодні вся країна єднається, щоб здолати російських окупантів і фінансовий ресурс державного та обласного бюджетів зосереджений на підвищення обороноздатності держави. Саме тому, не дивлячись, що автошлях не знаходиться на балансі селищної ради – ми прийняли рішення провести термінові роботи. Дуже сподіваємось, що отримаємо результат, хоч на якийсь період часу.

“Межівський меридіан”.

Використання авторських фотоматеріалів з публікації – лише з дозволу редакції.