Субота, 20 Липня, 2024
Життя громадиПро головне

Межівська громада презентувала Програму комплексного відновлення території СТГ. Для чого вона потрібна

У Межівській селищній раді відбулася презентація Програми комплексного відновлення території громади до 2027 року. Її представив селищний голова Володимир Зражевський.

Поки що стратегія та ключові пункти Програми були представлені членам виконавчого комітету та старостам округів. Вже завтра його буде передано Дніпропетровській облдержадміністрації.

Війна з росією вже дорого коштувала Україні. Її наслідками стало повсюдне руйнування процвітаючих громад і значне пошкодження критично важливої інфраструктури по всій державі. І вже сьогодні постає питання, як Україна та її союзники планують післявоєнне відновлення.

Експерти зазначають, що для повноцінного відновлення України необхідно буде також вирішити проблеми, пов’язані з масштабним руйнуванням суспільних і громадянських інститутів, спричиненим війною, включно з відродженням яскравої культури, мистецької сцени, науково-технічного потенціалу світового класу та економіки України, зокрема, сільськогосподарської продуктивності.

– Але, справжня відбудова відбуватиметься в регіонах і конкретних громадах, де конкретні люди виконуватимуть конкретні дії та реалізовуватимуть конкретні проєкти, – відзначив Володимир Зражевський.

Він підкреслив, що це перша комплексна Програма відновлення на Дніпропетровщині, розроблена саме на місцевому рівні – тобто територіальної громадою.

Вона представляє собою досить ґрунтовний документ у трьох томах, містить 11 розділів за напрямками відновлення: економіка, освіта, медицина, відновлення доріг, культура та ін.  Тобто,  стосується всіх сфер нашого життя.

Очільник громади відзначив фахівців, які провели за його словами просто колосальну роботу над її розробкою, зокрема начальник відділу економіки, планування та інвестиційної діяльності виконавчого комітету – Вікторія Оберемок та головний  спеціаліст відділу будівництва, архітектури, благоустрою та житлово-комунального господарства Владислав Олексенко.

Володимир Зражевський:

– Якщо ми прагнемо розвитку громади – ми повинні робити все для залучення інвестицій в інфраструктуру та  економіку. Не секрет, що до повномасштабної війни Межівська громада не мала великих ресурсів для інтенсивного розвитку, а війна лише поглибила економічні проблеми – і на рівні державного і місцевих бюджетів.

Тому ми чітко розуміємо, що сьогодні треба орієнтуватись на пошук зовнішніх донорів та ресурсів – я маю на увазі наших європейських партнерів.

Сьогодні держава підготувала знаковий програмний документ залучення коштів, сформований на донорській підтримці для відбудови України. Перший транш –  у розмірі 50 мільярдів євро.

Громадам запропонували долучитись до відбудови через програми комплексного відновлення. Ми не маємо права змарнувати цей шанс.

Без такої Програми громада, на жаль, не зможе розраховувати на підтримку у рамках програм відновлення України.

Голова громади також розповів, що розвитку економіки, як базису у документі приділили особливу увагу – це є і енергетика, і розвиток сільського господарства, і будівельної галузі (наприклад, будівництво заводу по виробництву будівельних матеріалів).

У освіті – це заходи із створення академічного ліцею у громаді, створення спільних закладів дошкільної та середньої освіти на територіях; у медицині – це, звичайно, питання центральної лікарні – створення потужного медичного центру. Безмовно, окремим включено розвиток інфраструктури, зокрема, ремонт доріг.

– Вкрай важливо не тільки відновити зруйноване, але і розбудовувати громаду з використанням принципів сталого розвитку та урахуванням європейського досвіду. А це можливо лише за комплексного підходу до відбудови, — зазначив Межівський селищний голова Володимир Зражевський. – Я вважаю, що стратегічний план відновлення — це наш спільний обов’язок: виконавчого комітету, депутатського корпусу, всієї громади.

Це – наш шанс!