Принагідна подія духовного відродження України

І власна поетична стезя, і наше колективне «Літературне слово Межівщини» («ЛСМ»), і культурно-літературні заходи при межівських бібліотеках пояснюють наш сучасний
інтерес до всебічного духовного становлення України, зокрема через інтернет чи програми суспільного мовлення.

Невипадкова моя співпраця з однією із межівських бібліотекарок свого часу привела до знайомства і співпраці з видатним художником-фотомитцем, американцем українського походження Мельниковим Сергієм Васильовичем. Сьогодні цей видатний подвижник клопочеться в Албанії над створенням дитбудинку для українських дітей. А ще недавно він залучив нас до перекладу «українського озвучення» міжнародної фотовиставки, що розкриває страхітливі злочини рашистів в Україні під загальною назвою «Апокаліпсис».
І от сьогодні, коли українське радіо озвучило важливу церковну подію – 95-річчя видатного церковного діяча Патріарха Київського і усієї Русі-України Філарета, наша маленька
місцева історія отримала несподіване продовження.


Патріарх Філарет – видатний діяч українського православ’я, вчений богослов, ректор Київської духовної академії, висококультурна і порядна людина, між іншим уродженець Донбасу. Він переклав українською мовою 30 богослужбових книг. Зауважимо, що і болгари, і румуни, і греки, і поляки проводять богослужіння рідною мовою! А українці…
Патріарх – герой України. І про нього ще заговорить молода православна Україна. Ну хоча б, як про ініціативного ідейного натхненника вікопомного «Томоса» (2019 р.).
Для мене з помічницею перекладу опису фотографій цікаво і важливо, що від імені українсько-американського Міжнародного благодійного фонду «Душа України» свого часу нас відзначили нагородою Патріарха Київського і всієї Руси-України медаллю «За жертовність і любов до України». Зазначу, що серед членів ради піклувальників фонду академік, Герой України Мирослав Вантух, народна артистка України Оксана Білозір, академіки Євген Савчук, Євген Станкович та ін.
Не вдаючись в усі хитросплетіння віросповідань і підступності московських церковників, харківських махлярських «соборів» і т.п., нам приємно ознайомити простих вірян Межівщини з тим, що кращі духовні сили України шукають шляху до підтримки воїнів ЗСУ, розбудови різних рівнів культури на благо неухильної Перемоги.
Насамкінець, хочеться нагадати сміливі думки і побажання блаженнійшого Філарета про слово правди і справедливості, що надає нам духовної сили і Божої підтримки на шляху до великої Перемоги.

PS Сміливіше викриваймо підлу брехливу пропаганду кривавого сусіда-Сатани, скоріше вибирайтесь із його брудної ядовитої павутини.

Пригадую весняний день:
Класом ішли садить дерева,
Пташки виспівують пісень,
Десятий клас!? (це теж напевне).
Сьогодні вже розлогий парк
Оточував би нову школу
(А в ній надійне укриття),
Щоб вберегти дітей навколо.
А в ті далекі теплі дні
Садили парк, не відчували
Яку насправді злу біду
Там на суспільство накликали.
Під школу місце віддали,
А поряд церква ще стояла
І вже був відданий наказ…
І згодом церкву поламали.
Якби ж то можна зберегти
Історію, церкву, минуле,
І людям пам’ять повернуть,
Терпимість, правду й серце чуле.
…………………………………….
Через роки вже новий храм
З’явивсь у нас на новім місці,
Та скільки втрачених надій
І помислів ясних і чистих.
Чи уявляли ще колись –
Той стадіон на кладовищі…
Як часто ми здобутки нищим,
Згадаємо, й душа болить!
Як вихор сотню літ пройшло:
Голодомори, війни, тризни
І мирний час…І роси чисті…
І нам війну знов принесло. 22.01.2024 р.

Петро Межівський.