Новий навчальний рік у Межівській громаді. Онлайн чи офлайн? Аудит безпеки укриттів та бомбосховищ.

Міністерство освіти пропонує запровадити у деяких школах України подвійну форму навчання: онлайн та офлайн.  Відзначають, що це буде залежати від ситуації в конкретній громаді та регіоні.

«У нас є регіони з більш напруженою військовою ситуацією, звісно, там ніколи не буде починатись освітній процес офлайн, якщо там не буде достатнього рівня безпеки. Під час сигналу повітряної тривоги діти мають направлятись до бомбосховищ, до укриття. Це теж є певною умовою початку освітнього процесу. Розклад занять та їх тривалість визначає сам заклад, форма організації освітнього процесу визначатиметься у кожній громаді окремо», — прокоментував міністр.

В Україні до навчання в режимі офлайн готові 30% шкіл. Однак відзначають, що  форму навчання обиратимуть самі батьки, зважаючи на питання безпеки.

Є інформація, що спільно з ДСНС проведено майже 30 тисяч перевірок. Сьогодні державні органи й місцева влада спільно намагаються забезпечити укриттями якнайбільше шкіл, аби навчальний процес розпочався офлайн.

Коли та у якому форматі  планується розпочати освітній процес у Межівській громаді коментує начальник відділу освіти, молоді та спорту Вікторія Діденко.

– Почнемо з того, що станом на сьогодні (підкреслюю – на 4 серпня 2022 року) ми плануємо початок навчального 2022-2023 року у закладах середньої освіти Межівської СТГ у форматі ОНЛАЙН.

Враховуючи наближеність Межівської громади до зони ведення активних бойових дій та цілий ряд інших чинників  – оптимальним бачиться саме таке рішення.

Відзначу, що за останні роки в умовах епідемії коронавірусу, а у 2022 році – повномасштабної війни, нашими педагогами напрацьовано колосальний практичний досвід проведення навчального процесу з використанням дистанційних технологій.

…Всього 1 вересня навчальний рік розпочнуть 1419 учнів (1235 або 87%  з них перебувають на території громади). Перший дзвоник (звичайно, у форматі онлайн) пролунає і для 98 першокласників. У порівнянні, минулого року за парти сіли 124 першокласники і така різниця пов’язана перш за все з тим, що батьки вирішили, так би мовити, перечекати цей рік.

Чому сьогодні перед нами: відділом освіти, педагогами та батьками взагалі постало це питання: офлайн чи онлайн ?

Згідно з ідеєю Міністерства, батьки мають право самостійно ухвалювати рішення про те, за якою формою будуть навчатися їхні діти. Якщо батьки «За» навчання офлайн, то  планується  сформувати  окремі класи. Але, звичайно, мова йде про регіони та громади, які не перебувають в зоні проведення активних бойових дій.

Ми також почали роботу в цьому напрямку.

Відділом освіти, молоді та спорту Межівської СТГ  проведено опитування, яким охоплено 889 родин наших учнів. Запитання до батьків було сформульовано наступним чином: «Враховуючи сьогоднішню ситуацію: чи підтримуєте Ви навчання Вашої дитини у офлайн-форматі, тобто перебування дитини в закладі?»

Опитано 889 родин. Маємо наступні результати: «ПРОТИ» офлайн-навчання715 родин, тобто 80,4 %, «ЗА» – 174 або 19,6%.

Тобто позиція переважної більшості батьків очевидна.

Але, найближчими днями, ми плануємо провести ще одне – більш поглиблене опитування,  у розрізі ліцеїв та гімназій та класів.  Мета цього опитування : чи зможемо ми хоча б в перспективі сформувати кілька класів, які могли б навчатися офлайн у окремо взятому ліцеї чи гімназії,  що відповідає всім вимогам безпечного навчання в умовах воєнного стану.

Проте, підкреслюю: навіть  у разі формування таких класів, наявності в школі укриття, що відповідає нормам безпеки, батьки учнів можуть відмовитись від очного навчання дитини. Рішення батьків учнів не повинне і жодна дитина не буде відрахована та відсторонена від навчання.

Саме у ці дні ми  готуємося до аудитів безпеки у наших ліцеях та гімназіях: наявність бомбосховищ (сховищ цивільного захисту) чи найпростіших укриттів, їх стан та ін. Там дуже суворі умови : має бути два виходи,  справна вентиляція, місця для сидіння, медикаменти, питна вода та інше.

І на завершення.

Всі, без виключення, заклади освіти та педагоги Межівської селищної ради готуються до нового 2022-2023 навчального року. Гімназії та ліцеї готові прийняти учнів. Але ,ми повинні розуміти, що в Україні йде жорстока війна з безжальним та підступним ворогом. А тому всі рішення будуть прийматися нами, виключно з точки зору гарантій безпеки для наших дітей.

Віримо в ЗСУ!

Віримо в ПЕРЕМОГУ!

Спілкувався Євген Травневий.